На Сумщині 14% населення обрали свого лікаря

Медреформа на Сумщині. Майже 14 відсотків населення області уклали декларації з лікарями. Це 150 тисяч громадян. Понад мільйон мешканців області обирають з майже 500 лікарів первинної ланки.

Пані Оксана прийшла до Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1, аби визначитися з лікарем, з яким у майбутньому підпише декларацію.
Оксана Большакіна, пацієнтка, сказала:

«За відношенням так обов’язково. Була вже в лікаря на першому прийомі, але трошки мені не сподобалося, не буду називати хто, але сьогодні ще подивлюсь, як вона до мене буде другий раз відноситися, бо не сподобалось мені перший раз відношення».

Таких як пані Оксана до реєстратури на Іллінській, 48 звертається до півсотні осіб на день.
Олена Бондаренко, реєстратор, сказала:

«Звертаються пацієнти, запитують, як обрати сімейного лікаря, або терапевта, або педіатра. Ми розповідаємо, що потрібно прийти до лікаря на прийом і він реєструє у себе в кабінет із документами».

Лариса Остапенко – сімейний лікар. З нею підписали декларацію понад 800 осіб. Лікарка розпочала підписувати декларації у квітні. Спочатку на одне їх оформлення потрібно було хвилин 20, то зараз процес триває в межах 5 хвилин.

Лариса Остапенко, сімейний лікар, сказала:

«Кожного дня набираємо, кожного дня пацієнти приносять свої документи, якщо не справляємося забираємо документи до дому, вдома набираємо. Йдемо на зустріч пацієнтам, тому що комп’ютер один на всіх».

Понад 14 з половиною тисяч декларацій, 9 підрозділів та 50 лікарів – це результат роботи Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Стосовно ж другого центру, він наразі зареєстрований і чекає на ліцензію. Підписати договір із Національною службою здоров’я медичні заклади первинної ланки міста Суми планують до 15 серпня.

Олена Чумаченко, в.о. начальника охорони здоров’я Сумської міськради, сказала:

«Кошти ми отримаємо при цьому з першого жовтня. І для того, щоб ми змогли туди надати заявку нам потрібно виконати оці всі умови. Перше, це отримати ліцензію на другий центр, бо є така вимога Національної служби здоров’я України, що договір із закладами, які подадуть свої заявки буде укладений лише на території, тобто місто Суми може долучитися до отримання коштів із Національної служби здоров’я лише за умови, що обидва центри, всі центри які надають первинну допомогу виконають усі ці умови».

Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, повідомив:

«Сьогодні не має передумов в області, щоб ми не встигли, сьогодні ще півроку 2018, де ми можемо встигнути й працювати хто захоче – працює. А хто до нового року не зробить отримає відповідну оцінку своєї роботи, тому що лікарям із першого січня просто не виплатять заробітну плату. Ось і все. Лікарі з тих районів безумовно поїдуть в інші заклади, де іде цей процес, а страждатимуть хто? Виборці тих керівників, які допустили до того, що залишаться фактично без медичної допомоги».

Фінансування медпрацівників первинної ланки з держбюджету триватиме до 1 січня 2019 року, далі кошти йтимуть від Національної служби здоров’я, якщо лікарні підпишуть із ними договори.

Нагадаємо, що договір із Національною службою здоров’я медичні заклади можуть підписати до 15 серпня, тоді з 1 жовтня лікарі первинної ланки ввійдуть у медичну реформу. Останній термін – листопад, тоді заклади фінансуватимуться з Національної служби здоров’я з 1 січня 2019 року. Декларації з лікарями пацієнти можуть підписувати і й пізніше цього терміну.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь