На Сумщині долучились до всеукраїнської акції “Україно моя вишивана”


Вишивали Україну. Роменські майстрині долучились до акції «Україна моя вишивана» . Робили триметрове полотно, імпровізовану карту держави. Вона  побувала в 18 областях. Майстрині кожної розшивали на полотні власний регіон.

 Координатор акції “Україно моя вишивана” Лариса Пасєвіна каже : «Усі бажаючі – це і діти і пенсіонери і люди різного віку беруть участь у цій акції. Вишивають хрестик за хрестиком територію нашої Сумщини»

 Полотно розміром три на півтора метри. Більшість областей вже розшиті – кольорами українського вінка. Майстри та майстрині Сумщини сьогодні працюють жовтими, блакитними та рожевими нитками.

Серед тих, хто залишив на полотні вишиті стежки – й семирічна Софійка – сьогодні вона взяла голку вперше.

Софія, учасниця акції каже:  «В перший раз. Подобається вишивка. Дуже цікаве заняття»

Еліф, учасниця акції каже:  «Вона з’єднує всіх нас в одне ціле »

Всього до вишивки долучилося близько шести тисяч українців, в Сумській області таких – більше сотні.

Софія Стрельченко, майстриня, каже:

«Вишиваємо ми душею, серцем. Говорять, що тут по-різному вишите. Але я говорю – ми всі різні, ми по-різному вишиваємо. Але ми відчуваємо одне й те ж – ми всі любимо Україну й хочемо миру»

  На Сумщині карту вишиватимуть до п’ятниці, потім вона помандрує до Запорізької області, у місто Бердянськ.   Після того, як карта відвідає всі області України, організатори проекту вирушать з нею до Латвії, куди їх запросила українська діаспора. Там дороблятимуть останні стежки. Остаточно акцію планують завершити у липні наступного року. Після цього вишивка вдруге  помандрує містами України. Зберігатиметься полотно у скало-подільському краєзнавчому музеї.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь