На Сумщині громадська організація подала заяву до прокуратури через ремонт дороги

Громадська організація «Залізниця без корупції» подала до прокуратури заяву про розтрату бюджетних коштів і неналежного виконання робіт. Йдеться про ремонт двох автомобільних доріг, які члени організації перевірили 8-го жовтня цього року.

Про це нам розповів голова «Залізниці без корупції» Володимир Даценко: Ми звернулися по двом ділянкам, Угроїди-Тур`я –Мар`їне, на яких ми виявили неповне виконання робіт, і зараз уже нова дорога, яка відремонтована, на ній чисельні латки, зсуви грунту, тому ми вважаємо, що необхідно проводити перевірку якості робіт. Друга ділянка – це траса Р-46 траса Харків-Охтирка, на якій було неналежним чином облаштовані трубопроводи – вони засиплені землею на невідповідному рівні”

 Члени громадської організації надали нам звіт моніторингу доріг із фотографіями об’єктів, які дослідили.  Замовником ремонтів була Служба автомобільних доріг у Сумській області.

“Стосовно автомобільної дороги Харків-Охтирка, хочу сказати наступне – наразі ремонтні роботи з поточного середнього ремонту тривають, тому говорити якісь недоліки стосовно виконання робіт – поки занадто. це буде можливо говорити про це тільки після введення об’єктів в експлуатацію0.  Це стосується дороги Угроїди-Тур`я –Мар`їне, у звіті громадської організації стоїть цифра, що нібито відремонтували 5 тисяч 400 метрів погонних дороги, а насправді кошти заплачені за 6 кілометрів. Хочу сказати, що всі 6 кілометрів автомобільної дороги було відремонтовані. Всі ті роботи, за які заплачено підряднику, вони виконані в повному обсязі”, – говорить Сергій Овчаренко, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області.

 Тиждень тому, 27-жовтня,  Громадська організація «Залізниця без корупції» перевіряла якість двох інших доріг, які були відремонтовані на Сумщині за два останні роки і зараз знаходяться на гарантії. Загалом цей моніторинг шляхів триватиме до листопада, всього планується дослідити 51 об’єкт, на який витратили близько 2 млрд грн.   Проект «Zалізниця без корупції» започаткований як волонтерська ініціатива, спрямована на висвітлення проблеми ефективності закупівель та управлінських рішень державної компанії в Україні – ПАТ “Українська залізниця”. Реалізується в рамках гранту «Проведення журналістських розслідувань у сфері боротьби з корупцією» “Тransparency International Україна” та громадської організації «ЛІЦЕЙ», наданого Міжнародним фондом “Відродження”. Місяць тому в рамках грантової програми, почали займатись аналізом ремонту доріг.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь