На Сумщині на 15% збільшилася чисельність кліщів

Через затяжну зиму їхня активність почалась пізніше.

Ірина Троцька, головний інфекціоніст області: «В березні не було жодного випадку звернення з укусів кліщів. Слід відзначити, що не дивлячись на затяжну сплячку, на 15% відмічають їх чисельність. Як себе поведуть кліщі в такій ситуації, в такій аномальній весні – не зрозуміло. Вони точно будуть робити велику небезпечність, як для тварин, так і для людини, бо кліщі переносять дуже серйозні хвороби. Найбільше поширені для нашої місцевості, це хвороба Лайма. Крім цього, хвороби такі як: туляремія, бореліоз, ерліхеоз, й кліщовий енцефаліт. Це всі хвороби, які можуть передаватися кліщем».

Наталія Клименко, завідувач інфекційним відділенням обласної інфекційної клінічної лікарні ім. Красовицького: «Більше ніж 70% відсотків це будуть зміни на шкірі. Типові зміни. Спочатку з’являється  пляма на місці укуса кліща і через деякий час змінюється й починає виглядати, швидше за все кільцеподібна. Більше 10 см в діаметрі і поступово вона збільшується. Олія або лак для нігтів, раніше використовували – визивають гіпоксію, кліщ, так би мовити, задихається. І в цей час весь вміст внутрішній кліща, де будуть до 20 різних збудників, вони 100% потрапляють у кров і вірогідність інфікування зростає. Механічні способи, як раз доречні».

Лікують укуси кліщів антибіотиками, курс триває від трьох до шести тижнів. Також призначають крапельниці та таблетки. Протягом року людина обстежується у лікаря. Живуть кліщі у всіх типах лісів, у вологих, тінистих місцях. Там де багато сонця – їх не буває. За 2017 рік нарахували близько 190 випадків укусів кліщів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь