На Сумщині рекомендують паспортизувати пасіки

Паспорти на пасіки. Їх в держпродспоживслужбі рекомендують робити для власників бджіл.  За інформацією Віталія Моісеєнка, наявність паспорта у пасічника засвідчує те, що там проведено епізоотичне обстеження та бактеріологічні дослідження.

“Це необхідно наразі для самих пасічників, на сьогодні виникають такі ситуації, що пасічник не зареєстрував пасіку, він не повідомив органи місцевого самоврядування . А є ж і кочуючі пасіки, які вивозять свої пасіки в поля, ліса. І так одна сторона не знає, що там пасіка, і інша сторона, яка збирається обробляти поля  – не повідомляє про це пасічників. Податкові органи не збирають дану інформацію, пасічник може будь яку кількість меду заготовляти для своїх родин. Якщо не торгує – сплати податків немає”, – говорить Віталій Моісеєнко, начальник головного управління держпродспоживслужби в Сумській області.

“Це не гарантує, що пасіка вбережеться від потрави, але це дає мало-мальськи підстави доводити справу до суду.  Фермери будуть комунікувати з пасічниками тільки тоді, коли зрозуміють скільки вони недоотримають внаслідок недозапилення ентомофільних сільгоспкультур, куди входить соняшник, ріпак, гречка, баштанні культури, гарбузи, дині, кавуни, а також садовина та ягоди”, – говорить Мирон Пундор, волонтер Міжнародної організації Федерації бджолярів.

Усього в області зареєстровано 2259  паспортів приватних пасік, 18 – сільськогосподарських. Нагадаю, навесні  господарства в селах Білопільщини скаржилися на масову загибель бджіл. Це пов`язують з фермерськими підприємствами, що обробляли поля.  

“Чисто сім`ї  – 2500 тисячі грн, у нас 43 бджолосім`ї померло.  Я можливий  прибуток не рахую, 1 бджолосім`я дає 50 кілограм меду за сезон мінімум. а в мене додаткові трати – ми нові вулики купували, заново бджолосім`ї, маток купували. 36  маток купили по 250 гривень”, – говорить пасічник с. Синяк Володимир Чечель.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь