На Сумщині СБУ викрила канал контрабанди – підозрюються прикордонники

В ніч з неділі на понеділок – 11 листопада співробітники обласного управління СБУ у Краснопільському районі затримали 9 вантажівок з товаром на 11 мільйонів гривень. За словами заступника начальника обласного СБУ Миколи Швайки: за триста метрів від кордону затримали 4 російські вантажівки з м’ясом та салом, готові виїхати до Росії та 5 українських машин з російськими отрутохімікатами, автозапчастинами та медичною літературою, що зайшли в Україну. Говорить Микола Швайка:

«Наразі у зловмисників вилучено продукти харчування, автозапчастини, обладнання, друковану продукцію, отрутохімікати сільськогосподарського призначення та інші товари на суму понад 11 млн. грн. При затриманні даної організованої групи законним діям співробітників СБУ чинився опір. Доречі, ніхто не постраждав ні з боку затриманих, ні з боку співробітників СБУ».

На уточнюючі запитання журналістів: який саме опір чинили контрабандисти, працівники СБУ не розкрили деталей. З усієї групи затримали одного громадянина Росії на ім’я Руслан:

« Мене звуть Руслан, я з Російської Федерації, проживаю у Білгородській області селище Красна Яруга.

Оперативник СБУ: – Чим ви займались ввечері 11 листопада?

Руслан:  – Перекиданням матеріалу з Російської Федерації до України, також з України – до Росії

Оперативник СБУ: Ви діяли один?

Руслан: – Ні, там було шестеро. Я бачив 6 чоловік.

Оперативник СБУ: – Чим ви займались у складі цієї групи?

Руслан: – Розчисткою дороги і дивитись, контролювати за дорогою».

Наразі затриманому загрожує адміністративна відповідальність. Говорить начальник слідчого відділу Управління СБУ в Сумській області Рустам Ісламов:

« Якщо казати юридично, то повідомлення про підозру особам не здійснювалось, якщо казати фактично – підозри можуть бути, тому що це оперативна робота».

За словами Рустама Ісламова, затримані отрутохімікати зараз проходять лабораторні дослідження. На сьогодні, говорить начальник відділу прокуратури Сумської області Олександр Язиков:

« Об’єднано за фактом 3 кримінальних правопорушень, а саме: за фактом контрабанди отруйних і сильнодіючих речовин, незаконного переміщення осіб через Державний кордон та зловживання службовим становищем службовими особами прикордонної служби».

За словами Миколи Швайки, контрабандисти переїхали через прикордонний рів по насипу з настилом, який зробили заздалегідь. Телефоном ми зв’язались з речницею начальника Східного регіонального управління Держприкордонслужби Оксаною Іванець, щодо звинувачень з боку прокуратури на адресу сумських прикордонників у цій справі. Ось що вона повідомила:

« Інформація щодо причетності співробітників Східного регіонального управління на даний момент перевіряється, але, нажаль, будь-яку іншу інформацію в рамках кримінального провадження я вам надати не можу».

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь