На Сумщині селяни протестують проти добрив

Мешканці села Калинівка, що на Білопільщині не дозволяють підприємцю зберігати привезені добрива в ємності біля їхніх господарств.

У селі Калинівка, що за 25 кілометрів від обласного центру. Мешкають тут понад 3 сотні людей. Сьогодні зранку вийшли понад півсотні селян.

Ми їх попереджували, вони почали готувати бочки, вийшла громада і сказали, що ми проти. Вони проігнорували і привезли 3 машини. Ми не дали їм зливати. Вони ці бочки перевернули верх ногами і хочуть залить”, – говорить Анатолій Дурницький, мешканець с. Калинівка.

Ємності у селі Калинівка призначені для зберігання паливно-мастильних матеріалів. За словами мешканців, вони не використовувалися останні 30 років. А наразі тут хочуть зберігати добрива, привезені у фурах.

“Приїхала цистерна із добривом – карбоміду-аміачна суміш КАС-32. Воно не є вибухонебезпечний. Все в порядку стосовно ємності, протіків немає. Використовуватиметься для добового зберігання. У нас 5-7 днів щоб внести добрива на пшеницю. Ми цікавилися в держпродспоживслужбі і в управлінні екології стосовно чи є якісь вимоги і чи не порушуємо ми закон. Відповідь була – якщо цистерна не протікає і цистерна огороджена – немає проблем щоб її використовувати”, – каже Роман Сластьон, дирекор ПСП “Слобожанщина-Агро”.

Вся відповідальність за стан автотранспорту, ємності лежить на господарях. Самі по собі добрива не є шкідливими. Не є отруйними. При належному поводженні не несуть ніякої небезпеки.   Вони більш безпечні у порівнянні з іншими азотними добривами. Я не уявляю, яку шкоду вони могли б нанести. Навіть при протіканні. Важко уявити як можна допустити те, якщо ви хазяїн і у вас тече ваше добро”, – сказав Павло Макаренко, державний інспектор ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області.

 Станом на 16 годину мешканці повідомили, що ще протестують.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь