На Сумщині відбувся турнір з історичного фехтування “Вирський град”

Назва турніру має історичне коріння. Ще за часів Київської Русі на цій території виникло місто Вир, яке відігравало роль форпосту в боротьбі з кочівниками.

Дмитро Лінник із Харкова. Займається історичним фехтуванням 4 роки. На Вирський град приїхав вперше. При температурі 32 градуси вище нуля та в обладунках у 35 кілограмів чоловік говорить, що почувається звично.

Дмитро Лінник, учасник «Вирського граду» (м. Харків), розповів:

«До всього звикаєш, ще не дуже важко, можна звикнути. Хлопці постійно б’ються в таких у мовах, під пекучим сонцем в таких обладунках, тому це для нас звична справа».

Цьогоріч на турнір з’їхалися лицарі з чотирьох областей України: Запорізької, Київської, Сумської та Харківської. Загалом в історичній реконструкції задіяні 32 учасники.

Микола Шалімов, учасник «Вирського граду» (м. Запоріжжя), розповів:

«Тут дуже сильні саме з масових боїв люди приїхали, вони тут будуть дуже велику конкуренцію створювати. Тут буде добре».

У програмі турніру 6 видів боїв.

Алла Шовкопляс, організаторка та учасниця «Вирського граду», розповіла:

«Щит-меч – це бої з великим щитом, далі буде маклер-меч – це бої з маленьким таким щитом. Далі підуть бої 3 на 3 – це багорного типу бої там, де типу стінка на стінку і далі будуть бої всі проти всіх – це приблизно 10 бійців проти 10 бійців. Також ми побачимо професійний поєдинок на довгих мечах».

Богдан Калініченко, організатор і учасник «Вирського граду», розповів:

«Перемога в «Вирському граду» – це офіційний рейтинг бійця, тобто якщо він переміг рейтинг піднімається на Всеукраїнському рівні».

Серед глядачів як діти так і дорослі.

Алла Сердюк, відвідувачка «Вирського граду», розповіла:

«Мене дуже захоплює, що молоді люди займаються, вкладають свій інтелект, своє здоров’я і коли ти дивишся на це дійство розумієш, яка багата наша Україна такими цінними людьми, які йдуть за своєю мрією».

Наталія Пащенко, відвідувачка «Вирського граду», розповіла:

«Я спостерігала, як хлопчики підходять до цих лицарів, як вони заглядають їм в очі, як вони намагаються відчути оте, що вони відчувають, зрозуміти, що вони хочуть бути теж такими».

Євгеній Мартиненко, відвідувач «Вирського граду», розповів:

«Для моїх дітей це дуже гарний приклад, тому що вони дуже хотіли, з бажанням просили, тато нумо сходімо на такий захід».

Давид Мартиненко, відвідувач «Вирського граду», розповів:

«Мені найбільше подобається дивитися на цей бій, фотографуватися з лицарями, тут дуже гарні ігри».

На фестивалі для дітей безкоштовні розваги: бої, скелелазіння на 6 метрову штучну скелю, тир для лучників, катання на квадроциклі.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь