На Сумщині вирішили вкотре поборотися з корупцією

Правоохоронці спільно з громадськими активістами спробували знайти рецепт подолання ганебного явища.
Варіантів звучало багато – від люстрації і підвищення правової культури населення до пожиттєвого ув’язнення для хабарників. Втім, практика свідчить, що в Україні війна з корупцією нагадує бій Геракла з Лернейською гідрою: відрубуєш одну голову – виростають дві.
Земельні махінації, розкрадання бюджетних коштів і, звичайно, хабарі – однак, правоохоронцям вдається зафіксувати далеко не всі випадки корупційних діянь.
Причиною недостатньої ефективності силовики вважають несвідомих громадян – останні не довіряють міліції й рідко інформують про корупційні факти.
Згідно опитувань, українці вважають найкорумпованішими сферами судову і правоохоронну, тож пересторога цілком зрозуміла. На думку сумчан, повідомляти про порушення закону треба, але елемент недовіри все ж присутній.
Самі правоохоронці наголошують: для подолання корупції громадяни повинні не давати хабарів і доповідати про порушників. Натомість очищення власних лав – завдання важливе, але не пріоритетне.
Закон – один для всіх: невідворотність покарання, незалежні суди – традиційний набір рецептів. Але поки кожен не почне з себе, а влада не проявить політичну волю, Україна лишатиметься однією з найкорумпованіших держав Європи.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь