На Сумщині за ремонт двох доріг відкрили кримінальне провадження

У поліції області відкрили кримінальне провадження за наслідками моніторингу ремонту доріг Сумщини. Йдеться про два автошляхи Охтирка-Харків та Угроїди-Тур’є-Марїне.

“Наразі цим займаються слідчі  Краснопільського відділення поліції , які відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статтею 191 це розтрата або привласнення чужого майна  яка передбачає покарання від штрафу  до 50 неоподаткованих мінімумів або ж навіть позбавлення волі на строк до 4х років” – каже Марина Кльова, речниця Нацполіції Сумщини.

Замовником ремонтів доріг була Служба автомобільних доріг.

Харків-Охтирка – це об’єкт, який ще не введений в експлуатацію і ті недоліки, які зображені тут як недоліки – вони виправлені,виправляються надалі, якщо вони ще є. По Уграїди- Тур`є-Марїне – було обстеження ще весною. недоліки були зафіксовані і відправлені нами до підрядної організації і виправлені в термін, який ми встановили” – говорить Сергій Богомаз, начальник відділу служби автомобільних доріг у Сумській області.

Порушення знайшли члени громадської організації «Залізниця без корупції». Протягом двох останніх місяців учасники моніторингу перевірили 35 доріг – загалом це близько 200 кілометрів, де проводились поточні та капітальні ремонтні у 2016-му – 2018-му роках.

“Порушення були на всіх об’єктах. Десь більше, десь менше. Основні порушення – це незадовільне ущільнення узбіччя через, що воно розмивається, розвалюється і так далі, сліди ремонтів, пошкодження верхнього одягу, відновлення того покриття яке ось недавно відновлено- каже Володимир Даценко, голова громадської організації  «Залізниця без корупції».

Діяльність проводять у рамка проекту «Громадський моніторинг автомобільних доріг Сумської області». Зазначу, Громадська організація «Залізниця без корупції» започаткована як волонтерська ініціатива. Досліджує ефективність державних закупівель та управлінських рішень ПАТ “Українська залізниця”. Працюють за гроші гранту «Проведення журналістських розслідувань у сфері боротьби з корупцією» – це фінансує Міжнародний фонд «Відродження».…За словами начальника управління інфраструктури Сумської облдержадміністрації Володимира Дудченка, цього року на ремонт доріг у Сумській області мають  витратити близько одного мільярда гривень – це кошти державного бюджету, державного дорожнього фонду, «митного експерименту» та гроші місцевих бюджетів. Це втричі більше, за його словами, ніж торік.

“На дороги місцевого значення у нас було виділено кошти  у сумі 457 млн грн. , на дороги державного значення в нас було виділено – це проект Харків-Охтирка в межах Сумської області 214 млн гривень, крім цього на експлуатаційне утримання доріг державного значення було виділено 154 млн гривень” – каже Володимир Дудченко, начальник управління інфраструктури облдержадміністрації.  

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь