На Сумщині затвердили програму розвитку паліативної допомоги

Затвердили програму розвитку паліативної допомоги Сумщини. Підтримали її 46 із 53 присутніх обласних депутатів. Діятиме програма у 2018-2020 роках. Стосується  закупівлі ліків  невиліковно хворим з серцево-судинними, онкологічними хворобами, а також з ВІЛ-СНІДом та туберкульозом.

“Програма передбачає собою виділення фінансування близько 29 мільйонів гривень. Майже 95 відсотків  – це гроші місцевих бюджетів. Основна мета – знеболення пацієнтів у термінальних стадіях захворювання. А це 12 тисяч пацієнтів таких в області. Я піднімав питання відсутності паліативної допомоги на вторинному рівні в місті Суми. На сьогодні це питання залишається відкритим”, – повідомив Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров`я Сумської ОДА.

 Наразі на Сумщині  існує 7 відділень паліативної допомоги.  Чи відкриють таке у  Сумах та де саме, профільний заступник сумського міського голови Максим Галицький повідомив, що робочою групою зберуться наступного тижня.  Тоді мають повідомити, де планують відкривати відділення та що для цього треба.

“Є мільйони  – це кошти місцевих бюджетів , але не сформовано чиї це кошти, передбачені на знеболення. Це важливий компонент, але скоріш за все кошти будуть відзвітовуватися закупівлями районних лікарень, які й так купували знеболення. Я не бачу жодного результату з цієї програми для паліативних пацієнтів. Про них мови там взагалі не йдеться. Там немає скільки буде охоплено і що буде зроблено, на облаштування відділень гроші не передбачені.  Немає грошей на виїзні мобільні бригади, які визнані найефективнішим у наданні допомоги паліативним хворим”, – говорить Олексій Загребельний, керівник ГО “Клуб Шанс”.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь