На вулиці Миргородській у Сумах потруїли собак

На вулиці Миргородській у Сумах виявили шість трупів чотирилапих безхатченків. Усього їх там мешкало близько двох десятків. Померлих трьох дорослих і трьох цуценят уранці знайшли жінки, що приносили їжу тваринам .

«Там вийшло трохи дорослих собак, а так, зазвичай, і цуценята вибігають, а ніхто не вибіг. Потім теж дівчина йшла за мною з моєї роботи, теж бачила, що там уже судоми у собак були», – розказала сумчанка Ганна Токаренко. За її словами, сьогодні бачили живими чотирьох собак, інші зникли.

« Торік тут померло 37 собак. Тиждень тому на Тополянській – 17, на Петропавлівській скільки ще було. Коли закінчиться ця бійня собак? Прийшли, отруїли о п’ятій ранку – трупи лежать тут, доходять. Скільки це триватиме? Коли почнеться стерилізація? Коли почнуть виділяти кошти на це, і коли почнуть що-небудь взагалі робити?», – каже волонтер Марина Марченко.

На місце події волонтери викликали поліцію: «Слідчо-оперативна група поліції зафіксувала ці всі події документально. Зараз матеріали передані до Сумського відділу поліції. Вони зареєстровані і вирішується питання про відкриття кримінального провадження за жорстоке поводження з тваринами, стаття №299 Кримінального Кодексу України», – прокоментував інспектор відділу комунікацій ГУ Нацполіції в Сумській області Володимир Кузьменко.

Максимальне покарання за цією статтею нині становить до 8 років позбавлення волі.

Зараз у Сумах близько 1600 безпритульних собак. Такі цифри називають волонтери, які влітку рахували собак-безхатченків. Офіційно ж контролювати чисельність таких тварин, а також проводити стерилізацію та утримувати притулок має комунальне підприємство «Центр догляду за тваринами». Створене рік тому підприємство до нині шукає ділянку для розташування центру перетримки. Наразі друга адреса – на Римського-Корсакова, теж не підходить.

«Затримка в тому, що притулок має бути розташований не ближче, ніж 300 метрів від будівель, любих будівель: житлових, промислових чи ще якихось. Та ділянка, яка планується, вона під цю категорію не вписується. Проект землевідводу знаходиться в управлінні архітектури і будівництва. Поки що він не узгоджений. Нічого не можна поміняти, поки не буде створено саме притулок, куди можна буде ізолювати їх частину, де можна їх передержувати і так далі», – каже директор КП “Центр перетримки тварин” Сумської міськради Володимир Руденко.

Мова про ділянку на Римського-Корсакова йде з липня цього року, раніше збирались оселити безпритульних тварин на вулиці Харківській. Там також знайшли перепони для цього – після того, як витратили на огорожу близько 400 тис. грн. Із чим пов’язана затримка з виготовлення проектної документації, начальник управління архітектури і містобудування Сумської міськради Андрій Кривцов надати коментар із цього приводу відмовився, сказавши, що коментувати йому поки нічого. Нагадаю: близько 250 безпритульних тварин мешкають у центрі перетримки, створеного волонтерами – на Герасима Кондратьєва. Територію зайняли тимчасово – два роки тому.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь