Не забирати 117,5 мільйонів гривень на ремонт доріг Сумщини просять депутати облради

Депутати Сумської обласної ради звернулися до керівництва держави. Просять не допустити зменшення грошей з державного бюджету, що йдуть на ремонти доріг. Посилаються на інформацію з Кабміну.

 на даний час мені вже стало відомо, що кабінет міністрів України 4 липня 2018-го року Сумській області зменшили обсяг коштів субвенції державного бюджету передбачених на ремонт у 2018-му році траси Суми-Киів-Юнаківка на суми 117-ть з половиною мільйонів гривень” – каже Володимир Токар, голова Сумської обласної ради. 

Гроші прийшли до області з Дорожнього фонду – через «Укравтодор». Чи дійсно їх забирають, ми спитали у радника голови Державного агентства автомобільних доріг України Олександра Кави.

ОЛЕКСАНДР КАВА – РАДНИК ГОЛОВИ «УКРАВТОДОР»

“Документ ще не опублікований, його не має на сайті Кабінету Міністрів, треба розуміти, що це дороги державного значення, і там, де є проблеми з освоюванням коштів, гроші перерозподіляються. При цьому на фінансування Сумської області повністю залишається субвенція  – це 457 мільйонів гривень,  плюс більше 200 мільйонів гривень по митному експерименту і ще гроші окремого інвестора, це дороги Р-46 Охтирка-Харків, з яких теж 250 мільйонів залишається на Сумську область. По обсягу фінансування ремонту доріг Сумська область займає одне з лідируючих місць в Україні.  – А чому кошти перерозподіляються і на користь якої саме з областей? –  Поки не вийде документ, дочекаємося рішення уряду. 01.08 –  01.12 Документ вийде – тоді можна буде дивитись, якщо не вийде, все залишиться”.

Мова йде про фінансування капітального ремонту дороги державного значення Київ-Суми-Юнаківка. А саме 5-ти  кілометрів шляху, що знаходяться на в’їзді до села Бацмани Роменського району. На них виділялося 117 з половиною млн грн. Тендер оголосили 14 лютого цього року. Аукціон мав відбутись 9 липня. Замовник робіт – Служба автомобільних доріг у Сумській області.

“Підставою, ніби, для зняття є не розроблення проектної документації, не проведення торгів, не визначення підрядної організації і тому є побоювання, що ці роботи не будуть виконані і відповідно кошти державного бюджету не будуть освоєні. 27-го червня відбулось розкриття тендерних пропозицій, 4 підприємства виявили бажання прийняти участь у аукціоні на капітальний ремонт автомобільної дороги. Трьох їз них ми допустили – це ТОВ «ОНУР», ТОВ «ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР», ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ»,  а четвертого учасника «ПОЛТАВАБУДЦЕНТР» було відхилино” – каже Сергій Овчаренко,  перший заступник начальника служби автомобільних доріг Сумської області. 

За словами Сергія Овчаренка, вони відхилили пропозицію приватного підприємства «Полтавабудцентр», через те, що воно, на думку замовника, надало неправдиву інформацію, а саме про розміщення заводу, в якого мали закуповувати асфальтно-бетонну суміш.  За документами, виробництво знаходиться в Охтирці, але за вказаною адресою там – база облавтодору. Після відмови у допущенні до тендеру «ПОЛТАВАБУДЦЕНТР» подала апеляційну скаргу до антимонопольного комітету України. Розглянути її мають 24-го липня. У документі говориться про те, що замовник вимагав від учасника тендеру зайві папери. Ми намагалися отримати коментар керівника «ПОЛТАВАБУДЦЕНТР» Петросяна Гарника, фірма зареєстрована у Полтаві. Жінка, яка зняла слухавку, пообіцяла нам коментар надвечір, а пізніше на дзвінки не відповідала. Додам, що Сумська область – не єдина, яка відмовила даному підприємству від участі у тендері. Раніше такі історії були у Вінницькій, Івано-Франківській, Миколаївській та Одеській області.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь