Еколог: нечистоти біля Токарівського водозабору не загрожують місту

Витік з вигрібної ями – не загрожує міському водозабору. Так нас запевнили фахівці. Нагадаю, позавчора ми розповідали, що у селі Токарі, біля території міського водозабору знаходиться багатоквартирний будинок з вигрібною ямою, з якої нечистоти течуть по вулиці. За інформацією Водоканалу цей будинок починав зводити завод Фрунзе під розширення своєї бази Північного промвузла. Але згодом, у 2003 році будинок був переданий у комунальну власність для приватизації мешканцям, що там проживали. Розповідає головний інженер «Міскводоканалу» Йосип Тисівський:

«Там планувалось збудувати бомбосховище, яке зараз слугує вигрібною ямою і будинок для персоналу, але його заморозили і потім уже силами водоканалу ми на фундаменті будівлі готової збудували будинок для своїх працівників. Всі свердловини, які подають воду у резервуари чистої води знаходяться від цього місця, від тої будівлі, від тої вигрібної ями на відстані близько кілометра, може, до кілометра і 540 метрів глибиною, так що цей витік він тільки робить незручності тим же жильцям».

Нечистоти не можуть потрапити до міського водогону, але  становлять небезпеку мешканцям будинку. Так вважає еколог, кандидат біологічних наук Сергій Шевченко:

«Всі водоводи, які беруть цю воду, вони герметизовані, всі ємності, які попередньо накопичують цю воду, яка закачується, вони герметичні. Тобто, вплив, практично, нульовий. Єдине що, якщо потрапляють назовні нечистоти, вони є благодійним ґрунтом для розмноження бактерій різних мастей, особливо кишково небезпечних бактерій, які викликають кишкові інфекції, тому з цієї точки зори вони самі підпадають в зону ризику».

Першопричина проблеми – каналізацію не внесли до генплану. Вважає головний архітектор області Олег Кривцов:

 «Я зібрав інформацію і зрозумів: чомусь розділ інженерного забезпечення території був розроблений, але без каналізування цієї території. Тобто, в генеральному плані населеного пункту 2013 року каналізація, взагалі, не передбачена що, на мій погляд, є порушенням містобудівного законодавства. Я вважаю, що це об’єднана територіальна громада повинна це питання вирішити, тому що це не доопрацювання місцевої».

Оскільки у другій санітарній зоні взагалі не може бути вигрібних ям за санітарними нормами, то існує два виходи – переконаний член громадської комісії з питань ЖКГ Сумської міськради Олексій Пархомчук:

«Даний житловий фонд був приватизований, але не організовано саме оці комунальні послуги. Тому, те як було, воно фактично не реалізується і законним шляхом заборонено повинно бути. Два варіанти: протягування мережі. Другий – це герметична ємність, яка потім буде по договору відкачуватись спеціалізованим підприємством».

Село Токарі входить до Бездриківської ОТГ. У будинку, що межує із водозабором проживає близько 30 осіб. Хто має вирішувати проблему, телефоном повідомляє заступник Сумського міського голови Олександр Журба:

« Люди якщо ходять і вигрібну яму заповнюють, вони мають утримувати свій будинок, не важливо яким чином: наймати когось, самостійно робити, але своє житло вони мають утримувати і стоки, які вони скидають, вони мають вивозити».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь