Нове обладнання для урологічного відділення з`явилося в Сумській обласній лікарні

Новий комплект обладнання для урологічного відділення показали в Сумській обласній лікарні. Він призначений для видалення каменів у нирках любого розміру з мінімальним розрізом у пів сантиметра, тобто малоінвазійною методикою. Сьогодні нове обладнання задіяли в операції 55-річного чоловіка.  Йому видаляли камінь у нирках, розмір якого близько 4-х сантиметрів.

Тривалість такої операції – до чотирьох годин. У склад комплекту, яким її проводять, рентгенівська C-арка, апарат УЗД, спеціальні монітори та лазер, а також інші інструменти. До цього пацієнтів з великими каменями в нирках відправляли у Київ і Харків. Якщо оперували на місці – іншою методикою: «Раніше були відкриті операції, які більш травматичні, більш затратні по медикаментам. І головне, ці операції виконувались виключно під загальним наркозом. Тобто,операція відбувалась шляхом розрізу тканин, м`язів, виділення нирки. Зараз такого не очікується», – говорить Андрій Колісниченко, завідуючий урологічним відділенням Сумської обласної клінічної лікарні.

Повна вартість устаткування, задіяного в цій операції, близько 5 млн. гривень. На кожен випадок збиратимуть свій комплект – у залежності від складності втручання.

«Ми можемо в цій ситуації працювати на цьому обладнанні, надавати висококваліфіковану допомогу пацієнтам. У пацієнтів, в свою чергу, з’являється вибір між малоінвазивними методиками лікування, які визнані і застосовуються у всьому світі і відкритою хірургією, яка у всьому світі, відкрита хірургія сечокам’яної хвороби йде в минуле », – каже Віктор Когут, кандидат медичних наук.

Нове обладнання передав у користування обласній лікарні бізнесмен із Києва. Хто він – лікарі не кажуть на прохання самого підприємця.

За словами завідуючого урологічним відділенням, оперуватимуть безкоштовно, витратний матеріал – купуватиме пацієнт.Зараз у відділенні обласної лікарні перебуває понад 2 десятки людей, у яких виявили камені в нирках. Це – близько половини від усіх пацієнтів цього стаціонару.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь