Обласні інклюзивно-ресурсні центри з’являться у вересні


Мережа обласних інклюзивно-ресурсних центрів з’явиться не раніше вересня. Всі вони на підготовчій стадії. Таких закладів на Сумщині спочатку планували 22. Нині ж мова йде про вісімнадцять.
410 м² площі виділили сумські депутати на створення «Інклюзивно-ресурсного центру № 1», він базуватиметься в будівлі школи №3, що по вулиці 20 років Перемоги. Нині це крило навчального закладу готують до ремонту й облаштування майбутнього центру.
Марина Свиридова, в.о. директора Сумського Інклюзивно-ресурсного центру №1, сказала: «Здійснено державну реєстрацію установи, комунальної установи інклюзивно-ресурсний центр №1 Сумської міської ради. І міським бюджетом виділено для управління капітально будівництва виділено суму 500 тисяч для проведення, для виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення безпосередньо демонтажних робіт. Тому сподіваюся, що найближчим часом демонтажні роботи розпочнуться. Протягом літнього періоду буде функціонувати консульт пункт».
Наразі йде і процес формування кадрового складу.
Вікторія Гробова, Директор Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації, повідомила:
«Планувалися спочатку 22 центри, так заявлено. Нині у нас є рішення по 18 центрам. І будуть ще рішення в червні місяці ще по двох центрах. Це Охтирка і Конотоп. Все в процесі, в процесі формування кадрового складу, в процесі формування керівного складу, педагогічного складу, тобто оголошені конкурси. Сьогодні Психолого-медико-педагогічна комісії працюють, тобто батькам – це головне, що ми хочемо донести, щоб вони не хвилювалися, поки не запрацюють у нас повністю центри».
Психолого-медико-педагогічні консультації наразі працюють у звичному режими, які, як зазначалося на сайті облдержадміністрації, мали перестати працювати ще 1 червня.
Нагадаємо, Інклюзивно-ресурні центри створять по всій області, аби діти з особливими освітніми проблемами віком від 2 до 18 років могли реалізувати право на дошкільну та загальну середню освіту, в тому числі у закладах профтехосвіти.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь