Пам’ятник із 90-річним трактором відкрили на Сумщині

Пам’ятник із майже сторічною історією сьогодні відкрили у селі Ворожба Лебединського району. До місця нової дислокації експонат дібрався власним ходом. Трактор «Універсал-2» своє місце на постаменті отримав до Дня працівників сільського господарства, яке святкують у третю неділю листопада.
Цьому трактору 89 років. Сьогодні він востаннє минає кілометр шляху. За кермом трактора місцевий житель Микола Кушняренко.

Микола Кушняренко, водій трактора, розповів:

«Ми попробували, відчули, що робили наші дідусі й батьки на таких тракторах, якими це силами далося. А так поставимо цей трактор – хай молодь наша надалі радується».

Цей трактор за майже сторіччя існування має свою історію.

Валентина Рева, мешканка села Ворожба, розповіла:

«Це старовинна техніка, на якому працювали наші прадіди, який пройшов багато й у роки війни був захований, замулений в Даценківці десь у ставку».

Борис Лобанов, мешканець села Ворожба, розповів:

«У 60-тих роках цей трактор працював в селі Даценківка жителям села орав городи. Двокорпусний плужок, працював на гасі. Я тоді був таким хлопчиком, як оце приблизно, десь 5-6 років. І оцей дід Лобанов – мав теж прізвище, що і я. Орав городи. Чи то трактор сопів, але того діда звали всі Сопило».

Людмила Лисенко, мешканка села Ворожба, розповіла:

«Трактор 37 років працював на Ворожбянських землях. І нарешті він знову повернувся в наше село. І буде нагадувати та буде символом хліборобської справи».

Трактор хотіли відправити на звалище. Місцеві жителі 7 років намагалися повернути його назад до села.

Леонід Гема, директор Краєзнавчого музею с. Ворожба, розповів:

«Мені його привезли в цьому році, потім ми кран у лісгоспі взяли, повантажили. І його відремонтували. А потім повезли в Суми на фарбування і привезли сюди знову».

За три метри від трактора на постаменті у Ворожбі Лебединського району відкрили Краєзнавчий музей. Створити його планували 6 років тому. На капітальний ремонт будівлі у центрі села витратили 250 тисяч гривень. Це гроші спонсорів та місцевих жителів.

Іван Лисенко, мешканець села Ворожба, розповів:

«Будівлі понад 100 років. Її відремонтували, покрівля нова. Те, що ви бачите, в середині ведуться ремонтні роботи й наповнюється музей».

У музеї тривають ремонтні роботи. Там планують відкрити чотири виставкові зали присвячені історії села, хліборобській справі та бджільництву. Наразі відкриті для відвідування дві зали.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь