Паспорт громадянина можна поміняти на ID-картку

Відучора вступили в силу нові правила в оформленні паспорта громадянина України. Тепер паспорт у формі книжечки можна за бажанням обміняти на паспорт у формі ID-картки.

 До листопада цього року нові паспорти видавали лише у разі втрати, викрадення паспорту, по досягненню 14-річного віку та тим, хто паспорт отримував вперше. Тепер за бажанням можна паспорт-книжечку замінити на картку.

Ця послуга платна, за неї сплачується відповідний адміністративний збір. У разі термінового оформлення сплачується 366 гривень, і в разі оформлення у звичайному порядку сплачується 279 гривень, які ідуть до державного бюджету.  Звертаємо увагу громадян, яким виповнилося 25, 45 років, що вклеювати фотокартку в паспорт вони зможуть тільки протягом місяця після досягнення відповідного віку. Якщо місяць минув, то громадяни оформлюють паспорт у формі карточки,” – сказала Людмила Старцева, в.о. заступника начальника УДМС в Сумській області.

Як і раніше оформити ID-картку можна оформити у територіальних відділах міграційної служби, центрах «Паспортного сервісу» та у ЦНАПах.  Без змін залишився порядок першого обміну паспорту – за місцем реєстрації і строк дії картки повнолітніх громадян – 10 років.

 

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь