Перші 5 громад Сумщини представили Стратегії розвитку


Представили своє бачення на майбутнє голови Боромлянської ОТГ, Краснопільської та Миропільської ОТГ Краснопільського району, Миколаївської та Хотінської громади Сумського району. Документ розрахований на три роки, до 2020- го. У ньому прописані основні цілі, пріоритетні завдання, звітність перед громадою, фінансові джерела та інструменти реалізації самої програми у громадах.
«Найголовніше – це розвиток інженерно-транспортної інфраструктури – дороги, дороги й ще раз дороги, освіта і медицина. Повністю бути задоволеним якимось проектом не можна ніколи, тому що ризики можуть бути у будь-якому проекті, тим більше у документі такого рівня, який розрахований на 3 роки. В цій стратегії ми розраховуємо тільки на власні кошти й ми наголошували у своїй стратегії, що наші проекти є максимально реалістичними», – пояснила голова Миропільської ОТГ Ольга Ординець.
«Основний напрямок у нас – розвиток старостинських округів, щоб їхній рівень довести спочатку до нашого, а потім створить клімат для інвесторів. Це основне. Стратегія на 3 роки розрахована, ми впевнені, що частину інфраструктурних коштів залучимо, заведемо інвестора. Зараз зайшов серйозний інвестор, тому розраховувати тільки на державу неможливо, тому що правила гри з боку держави можуть змінитися, тому і розраховуємо на свої сили», – розповів голова Боромлянської ОТГ Василь Романіка.
«Це «нова українська школа», де є поєднання місцевих і державних коштів, це є Центр надання адміністративних послуг, шляхом об’єднання коштів обласних, місцевих та програми U-LEAD. Що стосується стратегічних цілей – це розвиток Краснопілля як центру громади. Це – розвиток старостинських округів, щоб врахувати необхідні цілі та проблемні питання та шляхи розвитку тих сільських рад, які доєдналися», – додав голова Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук.
Як зауважив голова Миколаївської ОТГ Сергій Самотой: «Одна із перших цілей наших – це згуртування території. Це не тільки згуртування самого населення – це той же розвиток території старостинських округів, розвиток безпечних і доступних умов для проживання, для отримання безпечних адмінпослуг».
«Перше – це медицина, тобто створення належних умов для самих працівників медицини, які б могли надавати якісні медичні послуги для нашого населення. Ні для якого не є секретом те, що населення в нас старіє, як у районах віддалених від району. Далі освіта, тому що на нашій території 5 шкіл та 3 дитячих садочки», – додав голова Хотінської ОТГ Микола Торяник.
«Наше завдання було як я говорив своєрідних інквізиторів – максимально вичавити з них ідеї й щоб цей проект відповідав їхнім потребам, на те, щоб він був максимально реалістичним і спроможним на три роки. Цей процес не відбувається настільки швидко, тому навіть 5 стратегій за пів року – це вже багато. Насправді цей показник має бути меншим, але просто ми навіть фізично не в змозі одразу написати 10, скажімо, чи 20 громадам стратегій в найближчий час», – зауважив радник Сумського підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Григорій Стариков.

«Певні недоліки є. Я б ці стратегії виписував більш реалістично і більш пов’язано із сьогоднішніми можливостями й повноваженнями громад. Але, добре, що вони хоча б є в такому вигляді – їх можна буде допрацьовувати та потрібно внести до стратегій чіткі показники виконання цих стратегій. На мою думку, сьогодні вже треба не навчати керівників, і не фінансово допомагати, а треба запитувати вже за результати їх роботи», – прокоментував перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Марченко.
Наразі в області створено 30 об’єднаних тергромад. Всього за перспективним планом їх в області має бути 55 об’єднаних тергромад. Наступні ж вибори мають відбутися у квітні наступного року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь