Перші вибори голів і депутатів ОТГ відбудуться на Сумщині 23 грудня

Перші вибори голів і депутатів Об’єднаних територіальних громад – відбудуться на Сумщині. Інформацію про це підтвердив нам телефоном консультант офісу реформ Сумського регіонального відділення асоціації міст УкраїниКарен Агаджанов-Гонсалес. Вибори відбудуться 23 грудня в чотирьох ОТГ: Білопільській та  Путивльській міській, а також Річківській та Синівській сільських об’єднаних територіальних громадах. Ще в двох: Краснопільській та Миколаївській – влаштують додаткові вибори депутатів, у зв’язку з приєднанням до них Тур’янської та Кровненської сільських рад. Відповідні рішення вчора ухвалило засідання Центральної виборчої комісії України. Попередньо вибори на Сумщині мали відбутись у жовтні, але їх відклали: попередній склад ЦВК не встиг їх призначити.

Карен Агаджанов-Гонсалес, консультант офісу реформ Сумського регіонального відділення асоціації міст України, говорить: «Якби вибори відбулися у нас у жовтні, то у новостворених рад об’єднаних територіальних громад було б значно більше часу на перехід на прямі міжбюджетні стосунки з Державним бюджетом та перебрання на себе всіх функцій і повноважень, які передбачаються саме для ОТГ. Але в принципі, вибори у грудні дають можливість перейти на ці міжбюджетні стосунки с початку нового бюджетного року і не чекати на них до початку наступного бюджетного року, тобто 2020».

Вибори будуть проходити в населених пунктах Білопільського, Краснопільського, Липоводолинського, Путивльського, Сумського районів. Загальна кількість об’єднаних громад в Сумській області після виборів становитиме 34, ще в одній громаді вибори відбудуться пізніше.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь