Першій об’єднаній територіальній громаді Сумщини виповнилося два роки

Першій об’єднаній територіальній громаді Сумщини виповнилося два роки. Березівська ОТГ з`явилася наприкінці жовтня 2015-го. До її складу увійшло вісім сільських рад, це – 21 населений пункт. На даний час у Березівській ОТГ – понад 5700 мешканців.

«Побоювались, думали, що нам буде менше уваги приділено. Але зараз бачимо, що нам також приділяють дуже велику увагу. Ми буваємо в Березі, бачимо, який ремонт у Березі і який у нас, тісно співпрацюємо, один одного стали краще знати», – каже мешканка с.Слоут Березівської ОТГ Наталія.

«В нас який садочок гарний, у нас який центр красивий, у нас Фельдшерсько-акушерський пункт он взагалі хороший, у нас гарні лікарі. Ну що я можу сказати? У нас начебто все трішки до кращого йде», – каже Галина, мешканка с.Береза Березівської ОТГ.

«А що тут кращого? Кращого нічого нема. Дороги як були через села негодні, так вони і є, що по цій, Шосткинській трасі, що по Ямпільській. Тільки ось  ремонт кантори, в центрі більш-менш.. А так, більше нема нічого», – говорить Петро, мешканець с.Береза Березівської ОТГ

У 2016-му році Березівська ОТГ отримала 9,6 мільйонів гривень державної субвенції на розвиток інфраструктури, у цьому році – 6,1 мільйонів. За ці кошти та з допомогою іноземних інвесторів  закупили техніку у села ОТГ і зробили ремонти. Зокрема, у закладах освіти і культури, медичних пунктах та адмінприміщеннях.

«Ми стали ініціаторами об`єднання в громаду, тому що ми зразу побачили, що тут є більше можливостей. І не прогадали. Зразу кошти надійшли для ремонту доріг, нашої соціальної інфраструктури. Люди, навіть ті, які зовсім не вірили в це, вони кажуть, що да, дійсно, своїм лише маленьким селом, своєю сільрадою ми цього б не зробили», – розповідає Олена Щебедько, в.о. старости с.Шевченкове, Березівської ОТГ.

«Те, що ми виконуємо і можна побачити – це дуже важливо. Але на сьогодні один із наших напрямків роботи –  на майбутнє нам хотілося б більшого розуміння, підтримки саме від жителів громади», – каже голова Березівської ОТГ Надія Артеменко.

Загалом на Сумщині упродовж двох років з`явилося 29 об`єднаних територіальних громад.

Після створення, кожна об’єднана територіальна громада стикається з великою кількістю проблем. Особливо багато їх було у тих перших ОТГ, таких як Березівська, що об`єдналися у 2015 році. Тому що досить велика кількість нормативно-правових актів ще не була приведена у відповідність до законодавства. Але, як ми можемо бачити сьогодні вони всі ті питання вирішили” – зазначив консультант з комунікації “Офісу реформ” Карен Гонсалес-Агаджанов.

Із чотирнадцяти, створених цьогоріч ОТГ, вибори  голів та депутатів були у 4-рьох, ще у 9-ти вони відбудуться у цю неділю, 29 жовтня, а в Чупахівській селищній ОТГ – призначені на кінець грудня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь