Підозрюваного у хабарі в 4,5 тис. доларів депутата Сумської міськради відпустили

Мова йде про депутата Сумської міської ради В’ячеслава Степченка. Його, нагадаємо, затримали 12 березня за підозрою у вимаганні неправомірної вигоди у сумі 4,5 тис. доларів США. Сьогодні у суді мали обрати йому запобіжний захід. Прокуратура просила взяти чоловіка під варту на 2 місяці, як альтернативу – внесення застави у розмірі 2,5 млн. грн. Суму озвучили з урахуванням статків В’ячеслава Степченка, що є підприємцем, та з огляду на тяжкість правопорушення.

Обвинувачення в суді представляв Максим Алєксєєв, прокурор відділу прокуратури Сумської області:

«Він обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років, взагалі, користується у своїй діяльності виключно прихованими засобами зв’язку, що підтверджується зібраними у ході розслідування доказами, що свідчить про його схильність до приховування своєї діяльності».

 Захисник депутата, Віталій Дмитренко, апелює до процедури вручення підозри:

« Відповідно до ст. 481 КПК України письмове повідомлення про підозру депутату місцевої ради здійснюється керівником регіональної прокуратури. Підписане вказане клопотання прокурором Сумської області. Вручена підозра іншою особою, тобто, це порушення процесуальних правил. Тобто, на даний час, якщо брати по суті, було грубе порушення процесуального права і вже сплив термін тримання під вартою і вже Степченко В.Г. повинен бути звільнений».

Засідання тривало понад 2 години. У ньому оголошували перерву. Після неї суддя Зарічного районного суду Євгеній Янголь оголосив своє рішення.

«Враховуючи викладене, Степченко не було повідомлено про підозру в порядку, передбаченому КПК України, тому застосування до нього будь-якого запобіжного заходу відсутні, так як відсутні підстави його вважати підозрюваним у будь-якому кримінальному провадженні. Слідчий суддя постановив: в задоволенні клопотання слідчого відмовити, Степченка негайно звільнити з-під варти».

 Сам звільнений депутат В’ячеслав Степченко, вийшовши з «акваріуму», заявив журналістам:

«Справа шита білими нитками, я не вважаю себе винним в цьому правопорушенні»

Апеляційна скарга може бути подана прокуратурою протягом 5 днів з моменту її оголошення. Про заявила Наталя Науменко – прес-секретар прокурора Сумської області.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь