Підприємці звернулися з резолюцією до центральної влади


Резолюція від підприємців до центральної влади. Таку сьогодні в рамках круглого столу склали представники малого та середнього бізнесу з семи областей України. А саме: Сумської, Київської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Херсонської та Миколаївської. Причиною цього стали нові податкові законопроекти.

«Два тижні тому у Верховній раді було зареєстровано декілька законопроектів, які мають на меті внесення чергових змін до податкового кодексу, які суттєво погіршують становище малого та середнього бізнесу», – каже координатор коаліції малого та середнього бізнесу в Сумській області Світлана Іченська.

Мова йде про законопроекти, якими представників малого бізнесу зобов’язують вести журнали обліку та мати касові апарати. Це до того, що з квітня діє ще одна зміна у Податковому кодексі: “ Это 295 постановление “Про перевірки Держпраці”.  Инспектор имеет право прийти в любой час, без предупреждения, без направления, имея только свидетельство инспектора. То есть шёл-шёл, увидел, там работает склад, решил  зайти проверить. Понимаете? Если закон чётко пишет, что должно быть направление, в направлении указан номер приказа, цель проверки, он должен зарегистрироваться в журнале проверок. И вот получается такая коллизия”, – каже голова Черкаської міської профспілкової організації підприємців “Солідарність” Ольга Ракова.

«Всё то, что пишут, создают – это создаётся с потолка. Никто не слышит, никто не видит. Почему? Потому что и отток людей идёт и цифры у нас показывают о том, что мы не хотим думать о народе», – каже голова Асоціації захисту прав приватних підприємців (м.Херсон) Віра Токарєва.

«На первое января 2014 года 177 323 человека, субъекта предпринимательской деятельности зарегистрировано. На 1 января 2017-го года у нас цифра всего 83 438 субъектов предпринимательской деятельности. Какой процент у нас – 90 000 потеря по Николаевской области. А теперь давайте умножим на средний показатель, то ли это наёмные работники, то ли это представители малого и среднего бизнеса, то сегодня бюджет не дополучает колоссальную сумму», – каже голова Миколаївської обласної профспілкової організації підприємців “Єднання” Олена Герасимчук.

Станом на 1 серпня, загальна кількість приватних підприємців Сумщини, які сплачують єдиний податок – 26 тисяч 300 осіб. Із них половина – підприємці другої групи – що мають річний дохід не більш як півтора мільйони гривень.

«Налоговая нагрузка именно на вторую группу составляет в 2017 году 132%. Если говорить о “надходженнях до бюджету” вид субъектов предпринимательства, то с 2014-го было 1 млрд. 900 тыс. грн.., то к 16-му эта цифра возросла в три раза, уже три миллиарда. То есть, доходы от бизнеса снижаются, налоговая нагрузка возрастает», – розповів представник ГО “Молодь та підприємництво” у Сумській області Богдан Мосунов.

«Починаючи з квітня місяця – травень, червень, липень, ми вийшли на ту тенденцію, що кількість зареєстрованих підприємців і кількість знятих з обліку йдуть на рівні. Така тенденція складала біля 300-400 приватних підприємців, які зареєструвалися і які знялися. Така тенденція була на протязі 2015-16 року, ми промоніторили цей показник», – зазначила начальник Управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області Наталія Мірошникова.

У підсумку обговорення присутні склали ось таку резолюцію із вимогами створити сприятливі умови для ведення малого та середнього бізнесу. Її відішлють Президенту, Кабміну та у Верховну Раду. Нагадаємо, три місяці тому приватні підприємці Сумщини вже надсилали схожу резолюцію до центральних органів влади. Але, за їхніми словами, так і залишились не почутими. Тепер сподіваються на резолюцію міжобласну.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь