Після загибелі дитини в ліфті у Сумах почали зупиняти міські підйомники

Після загибелі дитини у ліфті багатоповерхівці в Сумах 2-го січня, у місті  почали зупиняти підйомники. На ранок сьогоднішнього дня таких було 79. Усі вони відпрацювали свій термін експлуатації – 25 років. Одні з перших, кого відключили у новому році – 14-типоверхівка по вулиці Іллінській, 49. Говорить мешканка будинку Жанна Довгаль:

« Я не можу навіть вийти вниз – коліна болять, не можу я вийти туди.

Кор.: – А коли саме відключили?

Ж.Довгаль: – Якраз на другий день після цього випадку, що по Сумам був».

Говорить мешканка будинку Віра Скорик:

«Нам робили ремонт – років 3 тому новий мотор поставили, років 2 тому новий трос поставили, він працював гарно, ніде не скрипів, нічого, але одключили – себе страхують, щоб не відповідати ні за що».

За інформацією Департаменту інфраструктури міста, у Сумах 1032 ліфта. З них 757 – у комунальній власності. У третини закінчився строк експлуатації – 25 років. 113 – потребують капітального ремонту.

Говорить в.о. директора департаменту інфраструктури м. Суми Віктор Павленко:

 «Станом на 6.01.2019 у місті не працює 79 ліфтів, з них 15 ліфтів потребують поточного ремонту і 64 потребують капітального ремонту. Ліфти, які відпрацювали граничний термін експлуатації та потребують капітального ремонту буде включено до титульного списку на 19-й рік. І ліфти і системи УДС за кошти міського бюджету на 19-й рік, видатками бюджету на 19-й рік передбачено 20 млн. грн.. на ці потреби».

На вулиці Лермонтова, 17, у другому під’їзді 9-типоверхівки ліфту також понад 25-ть років. Його відключили у листопаді 2017 року. Говорить мешканка будинку Олена Садовська:

«Я інвалід ІІ групи, син інвалід, також, ІІІ групи дитинства, мала дитина. І оце після інсульту я ходжу. Вони мали нам зробити іще у червні місяці: червень-серпень заплановано, оце до цих пір роблять».

Говорить мешканець цього будинку Андрій Ковінько:

«Електромонтер сказав, що ліфтів дуже багато – людей мало і з-за цього ми не встигаємо, сказав, що буде тепер після Нового року».

 Від вересня 2016 року всі ліфти у будинках, де не створені об’єднання співвласників, і які не є кооперативними, – на балансі комунального підприємства «Сумитеплоенергоцентраль». Директора Євгена Скоробагатського сьогодні о першій дня на місці не було. Ми залишили свої контакти секретарці, до кінця дня чоловік нам не зателефонував. Ми хотіли у нього спитати: Скільки ліфтів у 2019 році мають бути зупинені?

Торік, за словами Віктора Павленка, департамент інфраструктури профінансував капітальний ремонт 105 ліфтів – на понад 24 млн грн.

Ліфти, що вичерпали свій експлуатаційний термін використання у Сумах почали зупиняти після загибелі немовляти у ліфті. 2 січня, у 9-типоверхівці по вулиці Супруна ліфтова кабіна смертельно травмувала немовля. Той ліфт капітально відремонтували у 2017 році. Після оновлення мешканці будинку скаржились на часті поломки підйомника. За інформацією, яку озвучили під час прес-конференції 3 січня керівник сумської поліції та місцевої прокуратури – востаннє ремонтників люди викликали 29 грудня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь