Половина педколективу 29-ї сумської школи ризикують лишитись роботи

Понад 5 млн грн. потрібно знайти у бюджеті Сум, аби профінансувати у наступному навчальному році мистецьку діяльність 29-ї сумської школи. За іншого ці класи, а школа спеціалізована, доведеться закрити, а вчителів скоротити.

Сумська спеціалізована школа № 29 єдина в Сумах, яка поряд із загальною освітою надає ще і мистецьку. За новим законом про освіту, гроші для неї має виділяти міський бюджет. Поки їх нема. Наразі у школі навчається близько півтори тисячі дітей, з них тисяча сто – здобувають тут дві освіти.

За словами директора школи Віри Рогової, на сьогоднішній день до кінця фінансового року на заробітну плату вчителям потрібно ще 5 млн. 101 тисяча гривень.

На засіданні планово-бюджетної комісії Сумської міськради це питання заслухали першим. Головна освітянка Сум Антоніна Данильченко на запитання чому так сталося пояснила: “Коли нараховували кошти на субвенцію перед новим роком, то бюджет у міській раді ще раніше був прийнятий, ніж в інших містах. І не передбачалося роз’яснень з Міністерства освіти не надходило ніяких, що у формулу не увійдуть школи мистецтв. Тепер коли почали писати такі як ми, то почали йти роз’яснення – саме і не передбачалось цих показників”. В свою чергу директор Департаменту фінансів міськради Світлана Липова повідомила, що для того щоб приймати будь-яке рішення, необхідні більш детальні розрахунки.

Таких як Сумська 29-та школа в Україні – ще півтора десятка. Раніше зарплату вчителів фінансувала держава, з цього – міські бюджети. За словами члена бюджетного комітета Верховної ради Олега Медуниці, міська рада, коли ухвалювала бюджет міста, не заклала кошти вчителям на зарплату в повному обсязі. А спеціалізований статус для цієї школи надавала саме міська рада, не держава. Тому і міська рада має нести відповідальність за те, що люди можуть не отримати заробітної плати.

Дану ситуацію прокоментував експерт з освіти Реанімаційного пакету реформ Володимир Бахрушин: “Проблеми виникають, вони не можуть не виникати у період, коли переходять від однієї моделі до другої. В останні роки відбулося дуже серйозний перерозподіл бюджету між державним бюджетом і регіональним, місцевим бюджетами, і відповідно мають змінитися і витрати місцевих бюджетів. Тобто вони мають щось з того, що раніше фінансувала держава, взяти на себе. На практиці це не завжди відбувається швидко і гладко, і іноді виникають різні конфліктні ситуації.моделі”.

Скільки треба на зарплату вчителям цієї спеціалізованої школи за розрахунками фінансистів вже міської ради – озвучать за місяць на наступному засіданні планово-бюджетної комісії.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь