Польський гурт «Adam Jarzmik Quintet» грав у Сумах джаз

Учора ввечері в обласній філармонії відбувся концерт джаз-бенду з Катовіце.  Гурт приїхав у рамках 17-го Міжнародного джазового фестивалю. Суми вперше включили до карти фестивалю. Так само вперше у місті виступив і польський проект.

  «Місто супер, дуже гарне, трішки побачили Суми. Побачили історичні пам’ятки. Гарно, супер. Ми зіграємо наші авторські композиції з наших двох дисків: «Ейфорія» і живий виступ у Катовіце, і один джазовий стандарт Майлза Девіса», – поділився  перед  виступом лідер бенду Адам Яжмік.

Трубач гурту Павел Пальцовскі згалав історію створення квінтету: «Ми всі з Катовіце, вчилися в музичній академії. Ми почали грати разом два роки тому. Перемогли в першому конкурсі – і пішло-поїхало».

Навесні цього року музиканти видали свій дебютний альбом «Eйфорія». Гурт дає концерти і за межами Польщі: у Литві, Іспанії, Румунії, Словаччині. А в Україні вони не вперше. Ідея запросити музикантів до Сум з’явилася місяць тому, – розповідає організатор концерту Ольга Ковалевська: «Ми спілкувалися з мистецьким об’єднанням «Дзига», яке 17 років організовує Міжнародний джазовий фестиваль джазу. Спілкуючись із засновником «Дзиги» Маркіяном Іващишиним, я його запитала, чи можна підключити до фестивалю Суми наступного року, а він мені сказав: «Давай і цього року», і ось – подарунок нам. Ми знайшли прийнятну дату між іншими містами».

Суми стали одним із шести міст, які квінтет відвідає в рамках фестивалю. Після нашого міста гурт вирушить до Львова.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь