Понад 600 тис. грн виділили на відеоспостереження у школах

Понад 600  тис. грн цього року витратять на облаштування  шкіл відеокамерами. У цьому році їх планують встановити у 9 школах, серед них 2-га, 9-та, 12-та, 17-та, 18-та, 19-та, 23-та, 30-та школи та 1-ша гімназія.

У 23-й школі систему відеоспостереження мають запустити у наступному місяці, планують задіяти 9 камер. Директор школи Наталія Педяш говорить: “У навчальному закладі навчається 1547 дітей, 2 зміни навчання, більшої зони ризику знайти складно. Ми не націлені відслідковувати перебування дітей, як вони себе поводять, а проникнення сторонніх осіб – це актуально”.

25 – а школа – одна з тих, де камери відеоспостереження встановили торік. Розташовані вони ззовні, відео з них може бачити директор школи та заступник із господарської частини. Минулого року, окрім неї, до списку  потрапили також 7-ма, 22-га, 27-ма та 29-та школи.

Лідія Голуб – директор Сумської спеціалізованої школи № 25 говорить: “Якщо раніше у нас була фізична особа, яка здійснювала охорону, то на сьогоднішній день цю функцію виконують камери. Ми проплачуємо 650 грн у місяць за обслуговування. Стоїть шість камер на входах і також ми маємо наліпки “ведеться відеоспостереження”. Якщо знаєш, що ведеться відеоспостереження, то ми спокійні, що не зайдуть люди, які захочуть щось недобре зробити”.

 Облаштуванням камер займається комунальне підприємство “Інфосервіс”. Родіон Лопатка – заступник директора зазначає: минулого року робіт виконали майже на 400 тис грн 50 % уходило на обладнання, це камери, інші 50 % можна розділити на дві рівні частини: це матеріали, підвів волокна, зварювальні роботи і виконання робіт”. Місце, де встановлювати камери, підприємство визначало спільно із керівництвом школи. Відеоспостереження – частина міської програми «Автоматизація телекомунікаційних систем».

Начальник Управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко пояснила принцип відбору шкіл: “При виборі шкіл брались до уваги такі показники: це школи великі, це школи не в центральній частині міста. Звичайно, приділяємо увагу, якщо дві зміни у школі”.

Тендеру для закупівлі обладнання та виконання робіт не проводили. Кожна школа окремо заключила договір із «Інфосервіс» – його визначили виконавцем робіт. Віктор Бобиренко з цього приводу зазначив: ” Юридично вони все зробили правильно, тому що кожна школа – окрема юридична особа.  Кожна юридична особа для себе сама проводить закупівлі. Вони зробили як їм зручніше, щоб не виходити на тендерні процедури. Я би рекомендував наступного разу Сумській міській владі зробити все таки централізовану закупку через головного розпорядника коштів і вже накладними передати камери, бо на мою думку – це ухід від тендеру “.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь