Позачергову сесію Сумської міськради присвятили відсутності опалення

Заступника мера з питань ЖКГ не звільнили, придбали за 14 мільйонів «Юний технік» і затвердили договір,  за яким  «Сумитеплоенерго» до кінця жовтня надасть тепло Сумському НВО для обігріву садочків, шкіл і лікарень у Курському мікрорайоні – такі рішення сьогодні прийняли на позачерговій сесії Сумської міськради.

 Позачергову сесію міськради скликав міський голова через відсутність  опалення у Курському мікрорайоні Сум. До запропонованого мером порядку денного фракції «За Україну!» та «Солідарність» внесли проект рішення про звільнення заступника міського голови з питань ЖКГ. На свій захист заступник відповів, що причина у боргах Сумського НВО, якому належить Котельна північного промвузла. За відставку Олександр Журби проголосувало 11 депутатів, чого не вистачило для звільнення. Після голосування ініціатори звільнення подарували меру три пакунки з вугіллям для мангалу.

Наступним голосуванням депутати погодили придбання за майже 14 мільйонів гривень у Сумського науково-виробничого об’єднання так званого клубу «Юний технік», що на Холодногірській 35. На думку мера, ці кошти допоможуть розблокувати рахунки Котельні північного промвузла

Третім питанням стояло затвердження тристороннього договору, за яким  «Сумитеплоенерго» до кінця жовтня надає Сумське НВО тепло для дитячих садочків, шкіл і лікарень у Курському мікрорайоні, а міськрада виступає поручителем. Сума договору –маже 1,9 мільйонів гривень. За затвердження цього договору проголосувало 28 депутатів, п’ятеро не голосувало.

” Відповідно до рішення виконавчого комітету від 19 жовтня поточного року «Сумитеплоенерго» уклало договори з установами бюджетної сфери, які розташовані на території обслуговування Сумське НПО. Магістральні і розподільчі мережі, які розташовані на вказаній території, були заповнені підготовленою хімічно очищеною водою, однак холодною. Для того щоб її прогріти необхідно було затратити відповідну кількість гігакалорій, відповідну кількість газу. З цією метою було укладено договір поставки з Сумським НПО, за яким «Сумитеплоенерго» постачає теплову енергію в адресу заводу, однак враховуючи, що на сьогоднішній день, повторююсь, заборгованість СНПО на адресу «Сумитеплоенерго» складає більше 80 млн. грн. місто виступило як поручитель по зобов’язанням СНПО перед теплоенерго,” – розповів директор ТОВ “Сумитеплоенерго” Дмитро Васюнін.

  Прокоментувати ситуацію з опаленням, яка склалася у Курському мікрорайоні Сум ми попросили експерта з енергоефективності Олександра Бойка.  “Насправді питання не в «Нафтогазі», і не в трейдерах, питання в тому, що в місті Суми відсутня система муніципальної енергетики і з кожним роком це буде все гірше. Сьогодні 2/3 міста, платники податків, заплатять за 1/3 міста, це та яка не опалюється. Мене жахає, коли прийнятий «План дій сталого енергетичного розвитку», який розроблений за кошти американських платників податків, і теж,я перепрошую, в унітаз спущено. Теплова схема, яка не розроблена, де повинні бути техніко-економічні обґрунтування усіх варіантів розвитку системи теплопостачання, в тому числі і аварійних,” – сказав Олександр Бойко.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь