Працівник заводу помер від травм на виробництві


У понеділок, 14 серпня, у Сумах поховали працівника машинобудівного заводу, якого 10 серпня із роботи забрала «швидка» з відкритою черепно-мозковою травмою, переламаними ребрами, струсом головного мозку, закритою травмою грудної клітини та забоєм грудного відділу хребта. Чоловік працював на заводі понад 20 років, був оператором зварювального апарату у 16 цеху.

Головний інженер заводу Олексій Жуков, посилаючись на слова самого працівника, говорить, що той упав зі зварювального апарату. Це висота 2-3 метри.

Брат померлого вважає, що оскільки травми отримані з двох боків, то падінню передувало щось інше. “Сталося це в проміжку 19.00-19.30, виклик у “швидку” був о 21.30. Якшо “швидка”забере людину з території підприємства, то будуть більші проблеми, ніж, якщо людину заберуть за межами прохідної. Керівництво щось вирішувало”, – розказує чоловік, спираючись на розмови з друзями по роботі свого брата.

“Його, як пізніше виявилось, із важкими переломами хребта ребер, ключиці, важкими травмами голови робітники змушені були невідомо з чиєї команди, невідомо з яких причин – змушені були переодягнути і переправити на цю пішохідну прохідну”, – розказав заступник голови Незалежної профспілки СНВО Михайло Биченко. За словами голови цієї профспілки Валерія Шершенюка, “швидка” довго не могла потрапити до заводу. “У нас там ціла процедура перетину прохідної”, – сказав чоловік. Головний інженер заводу цей факт заперечив.

На питання про перенесення працівника з одного місця в інше та перевдягання відповів: “Ця інформація не відповідає дійсності, більш детальні обставини я би не хотів зараз коментувати.” Про йому відомі обставини травми працівника повідомив: “Його виявив старший майстер. Була йому надана перша допомога долікарська співробітниками цеху, після чого, згідно сповіщення окремих випадків, було оповіщено керівництву цеху і була викликаний фельдшер заводської служби. О 20:38 була викликана заводська медична служба, без десяти дев’ять фельдшер приїхав на територію виробництва, оглянув потерпілого і викликав швидку допомогу міську“.

У “швидкій” розказали, що чоловіка забрали неподалік від входу у цех. Тоді, як брат померлого, який теж раніше працював у тому цеху, говорить, що апарат розташований у центрі цеху. Стосовно пропуску “швидкої” на територію заводу, головний лікар міської станції швидкої медичної допомоги Галина Білоус повідомила: “Наша бригада безперешкодно доїхала на територію заводу  і санітарний автомобіль доїхав безпосередньо до місця перебування цього потерпілого. Він знаходився на стільці”.

За 2 дні чоловік помер в обласній лікарні. У поліції відкрили кримінальне провадження: “Подію було внесено до ЄРДР за ч. 1 ст. 272 ККУ «Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. У зв’язку з тим, що чоловік помер,  від травм, які він отримав на виробництві, до ЄРДР були внесені зміни за частиною 2. Санкція передбачає обмеження волі на строк до 5 років або до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років. Призначено судово-медичну експертизу, триває досудове розслідування, з`ясовуються”, – сказав співробітник ГУ Нацполіції в Сумській області Володимир Біденко.

В управлінні Держпраці з’ясовують подробиці того, що сталось.  За минулий рік, повідомили там, на виробництві в області зафіксували 15 смертей. За півроку 2017-го таких 4.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь