Працівники двох сумських заводів мітингують через невиплату зарплати

Страйк почали працівники Компресорного заводу Сумського машинобудівного об’єднання. Причина – 7 місяців їм не виплачують зарплату в повному обсязі. Обіцянкам керівництва не вірять. Сьогодні близько 300 працівників заводу зайшли на територію виробництва, але працювати відмовляються, поки не виконають їхніх умов.

Заводчани, що зібралися на прохідній скандують: «Зарплата, зарплата!»

Олександр Вихристюк працює на підприємстві з 1983 року, токар 5-того розряду:

«Газета «Фрунзенець» не доносить ніякої інформації, пише брехню. Недавно написали: випустили великий агрегат для хімічного обладнання, натомість, грошей нема. Як звик говорити Цимбал, наш шановний, що у всьому винуваті партнери. Наші сім’ї вже на голодовці сидять».

Світлана Шумило працює кранівницею:

«Зарплати немає, потерпіть, будь ласка, Цимбал передає через начальників цеху, до кінця місяцю може бути половинка. Знову міняється, переграють і все».

Ніна Остапенко, контролер:

«Зарплата мінімальна – це перше. Видавати, нам не видають вчасно. Обіцяють кожен місяць буде, буде, завтра, післязавтра і так 4 роки ми вже страждаємо. Платежі приходять, у людей кредити, платити нічим. Останній раз коли ви отримували зарплату? – 25 травня – половинку, 1500 гривень. За листопад, за грудень же немає».

Валерій Шершенюк, голова незалежної профспілки ПАТ «Сумського МНВО»:

«На листи наших працівників, які вимагали відкрити кримінальну справу проти генерального директора за невиплату заробітної плати. Є стаття 175, де він несе відповідальність. Обласна поліція закрила карну справу 30 листопада минулого року цю справу, нікого з заявників не повідомила Підстава, формулювання – чому закрила? – Закрили – не вбачають складу злочину».

Михайло Биченко, заступник голови незалежної профспілки ПАТ «Сумського МНВО» оголошує рішення страйкарів:

«Якщо до понеділка, максимум до понеділка, не буде виплачена зарплата за грудень місяць, мінімум за грудень місяць, повністю, ми підтримаємо: незалежна профспілка і всі громадські організації міста, з якими ми співпрацюємо, підтримають голодну ходу по м. Суми. Ми візьмемо каструлі порожні, ложки і пройдемося по всім центральним вулицям».

До протесту працівників Компресорного заводу, з вимогою виплатити їм заборгованість по зарплаті, приєдналися і працівники Центральної площадки машинобудівного об’єднання.

Говорить Людмила Медведєва, контролер ПАТ «СМНВО»:

«Нам не віддають зарплату іще за грудень місяць, за 7 місяців. Ми працюємо, усі цехи працюють, тут зібралася уся площадка хімобладнання».

Володимир Латуненко працює фрезерувальником на об’єднані:

«Постійно кажуть, дирекція, що в нас є замовлення, все в нас є, іще домовимось, потім замовлення зникають. Кор.: – Ви у себе на робочому місці виконуєте роботу? – Так, так виконую, ми по ремонту працюємо».

На центральній площадці протестувальники вигукують: «Банду геть!»

Гендиректор ПАТ «Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання» Олексій Цимбал так пояснює затримку з виплатою зарплати:

«Ми поки не отримали в очікуваних об’ємах платежів від наших партнерів. Нажаль, сьогодні залишились партнери це – Ближній Схід, Узбекистан і частина замовлень є в Україні. ДійсноЮ ми очікували, що динаміка платежів і їх об’єм набагато активніше і ми для цього виконали дуже велику роботу.  Кор.: – Ваші партнери, вже десятиріччями ви з ними співпрацюєте, раніше таких проблем не було, у чому зараз причина?

Ю.Цимбал: – Ви знаєте, справа в тому, що криза не тільки в нашій країні. Криза, вона усюди і призвела до того, що сьогодні і банківські структури, не важливо це Німеччина, Узбекистан, Україна, банківські структури вимагають від своїх клієнтів більше гарантій, зменшення ризиків і так далі».

В обласній інспекції праці знають про проблеми сумських машинобудівників. Говорить Вікторія Жаловага, речниця управління:

«Перевірялося ПАТ Сумське НВО на підставі звернення працівників підприємства щодо невиплати заробітної плати. Останні перевірки були у березні та травні. У ході цих контрольних заходів було встановлення порушення підприємством законодавство з питань праці «Сроки виплатів заробітної плати» та «сроки в розрахунку з працівниками при звільненні». За результатами проведених перевірок на підприємство було накладено штрафні санкції відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України, а також матеріали контрольних заходів передані до правоохоронних органів».

Спеціаліст відділу комунікацій обласного управління нацполіції Володимир Кузьменко говорить, що кримінальне провадження відкрито вдруге:

«У 2017 році знову було відкрито кримінальне провадження за цією ж статтею 175 Кримінального кодексу України і на сьогодні до поліції звернулося близько 20 осіб, які вважають, що їхні права, стосовно не виплати зарплати, порушені і матеріали приєднані до цього кримінального провадження. Зараз ця кримінальна справа знаходиться у проваджені і  проводяться усі необхідні слідчі дії».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь