Працівники Сумського НВО без зарплати 4 місяці


На Сумському НВО у 2012 році працювало майже 13 тисяч працівників. На сьогодні ця цифра скоротилася майже вполовину – до 6-ти тисяч працівників. Виплату зарплати тут затримують на 4 місяці. Останні надходження були минулого тижня. Розрахувались за другу половину листопада минулого року.

Валерій Шершенюк  – голова незалежної профспілки об’єднання розповідає: 29 березня на компресорному виробництві заводу був стихійний мітинг  – через невиплату зарплати. «Директор Негребецький відповів, що грошей не має. І найближче, коли мали надійти гроші – 4 квітня. Та після мітингу о другій годині після збору активу було прийнято рішення – видати зарплату. Я думаю, що кошти були притримані для того, щоб розрахувалось підприємств за енергоресурс», – пояснює Валерій Шершенюк.

«Адміністрація ПАТ Сумське НВО порушує тричі Конституцію України, як мінімум на своєчасне отримання заробітної плати, на достатній життєвий рівень, не видаючи робітникам своїм з/п. Вже більше 10 позовів до суду було подано на даний час. Поліція, яка розслідує вже більше року не може притягнути до відповідальності ні директора, ні бухгалтерів і інших посадових осіб заводу до відповідальності, тобто це йде або елементарне затягування справи, або саботаж, або свідома халатність з боку правоохоронних органів», – розповідає громадський діяч, член незалежної профспілки СНВО Олександр Калмиков.

У сумському НВО, посилаючись на відрядження керівника, коментар Олексія Цимбала надали листом.

«Про те, що протягом останніх трьох років Сумське НВО, як загалом і вся вітчизняна економіка, переживає кризові часи, загальновідомо. Поштовхом для цього стало припинення бізнес-відносин із РФ, куди постачалася левова частина (до 70%) створюваної сумськими машинобудівниками продукції.

СНВО шукає шляхи для поліпшення фінансово-економічної ситуації. Зокрема, ми беремо участь у тендерах в Узбекистані. Так само продовжуємо змагатися за контракти на вітчизняному ринку.

Зараз же виплати проводяться за мірою надходження коштів від замовників, які, на жаль, далеко не завжди своєчасно з нами розраховуються. Так само частину отриманих фінансових ресурсів скеровуємо на розрахункові виплати тим, хто звільнився. Віддати кошти всім і відразу поки що неможливо, відтак робимо це пропорційно до суми отриманих коштів», – йдеться у офіційному листі.

Нагадаємо, у березні минулого року у поліції відкрили кримінальне провадження за статтею безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії , громадянам більше ніж за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності. У прокуратуріж повідомили, що днями буде призначена судово-економічна експертиза для з’ясування основного питання – чи були кошти на рахунках підприємства.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь