Правозахисний проект для ромів працює на Сумщині

“Сім ромських адвокатів” – таку назву має правозахисний проект з ромської проблематики який реалізували на Сумщині. Протягом 9-ти місяців людей навчали оформлювати паспорти, права власності на майно та землю, подавати документи на отримання субсидії та медичних послуг, знаходити роботу та взаємодіяти з правоохоронними органами. Минулого тижня ми розповідали про результати проекту – як їх бачать його керівники. Сьогодні ж пропонуємо дізнатись – як він працює на практиці.

Марія Мірошниченко – представниця ромської громади Сум. Живе в своєму будинку 7 років. В хатині немає жодних комунікацій. Взимку Марія Яківна опалює її дровами. Електрику в будинок під’єднала від сусідів. Не має жінка й документів на будинок, через це передати нерухомість у спадок своїй онуці не може.

“Сім год назад гуртом уся вулиця і ця і ця посходились люди, оце мені построїли, а документи не могла я оформити бо не було за що провести його” – каже Марія Мірошниченко, представниця ромської громади Сум.   

Оформити документи на землю, а разом із тим й на будинок Марії Мірошниченко допомагає один з семи «ромських адвокатів», якого юридичній справі навчали в правозахисному проекті.

“Це все заново ми подаємо документи, зараз нам потрібно знайти свідків, свідків звичайно вистачає, ми вже розмовляли зі свідками, які підуть і скажуть, коли ця  хатина була побудована. По друге, звичайно документи будуть підготовлюватися всі, які потрібні для земельної комісії в міськраду” – каже Микола Москальов, голова громадської організації “ромське національне об’єднання”.

“Зараз визначена дорожня карта конкретно цієї проблеми: а)майно, б)земля. Зараз включаються в роботу вже професійні юристи. Вони будуть вступати в судовий процес і на кінцевому етапі ми отримуємо державний акт на землю та свідоцтво про право власності на ось цю будівлю” – каже Олег Туляков, керівник проектів з ромської проблематики міжнародного фонду «Відродження».

Проект охопив Білопілля, Охтирку, Путивль, Конотоп, Глухів, Лебедин і Суми. Фінансував проект міжнародний фонд «Відродження».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь