Презентували програму-помічника для заповнення декларацій

У Сумах презентували програму-помічника для заповнення електронних декларацій – бот Тарас. Розробила її громадська організація «Антикорупційний штаб». В основі аналіз найуживаніших помилок, які виникали у декларантів торік. «Чат-бот Тарас» покроково інструктує, що та як вказувати у документі.

Галина Янченко, керівник ГО “Антикорупційний штаб” говорить: “Топ-3 помилки, які роблять декларанти: не вказують нічого у розділі нерухоме майно, у цінному рухомому майні починають вказувати все. Роблять помилки, вказуючи від кого вони отримали доходи”.

Ольга Волошина, заступник Сумського міського голови: “Заповнювала я декларацію у минулому році, у мене виникла проблема, що на 256 грн у мене було два подарунки, і декларація у мене не приймала цю суму, і коли ми її вилучили, декларація пішла, потім писала пояснення, чому я не вказала подарунки”.

Максим Сизоненко, заступник начальника відділу програмно-технічного забезпечення: “Про Держслужбовця Тараса перший раз чую. Є люди, які в мене питають як заповнювати, буду тепер казати, хай заповнюють  за допомогою держслужбовця Тараса”.

Скористатися програмою можна у Месенджері Фейсбук і Телеграмі. За інформацією громадської організації «Антикорупційний штаб»,  на Сумщині проживає 42 тисячі осіб, які мають заповнити декларацію, на даний час заповнили її 6 тисяч. Нагадаю, система електронного декларування діє з вересня 2016 року. Ми спитали, що думають про бота Тараса у Національному  агентстві з питань запобігання корупції  – чекаємо на відповідь на наш інформаційний запит. Додам, що проект «Дерслужбовець Тарас» реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС та ГО “Центр демократії та верховенства права”.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь