Про недофінансування сфери культури в Сумах говорили на Суспільному

20 квітня в рамках проекту «Звіти Наживо» в ефірі Суспільного мовника “UA:Суми” звітувала начальниця відділу культури та туризму Сумської міської ради Наталія Цибульська.

До розмови у студії також були запрошені Орест Коваль, громадський діяч, організатор фестивалів класичної та джазової музики та Валентина Опанасюк, керівник секції «Менеджмент соціокультурної діяльності» Сумського державного університету.

Протягом ефіру гостя відповіла на більше ніж 10 запитань від ведучої, гостей ефіру та громадян, що ставили свої запитання у соціальних мережах.

На питання Ореста Коваля щодо недостатнього фінансування низових культурних проектів Наталія Цибульська відповіла наступне:

“Якщо до нас звертаються, то жодної ініціативи або пропозиції ми не залишаємо. Якщо вона не буде реалізована цього року – то вона буде реалізована в майбутньому, якщо дійсно корисна і працюватиме на перспективу. А те, що стосується нашого жалюгідного кошторису на проведення культурно-мистецьких заходів у м. Суми – так, це правда, і наші розрахунки досі тримаються на рівні 2015-го року. Ми не можемо зменшувати оберти, не можемо відмовляти існуючим проектам, але з тих крихт, які є, так і викручуємося.”

У соціальній мережі Facebook сумчанин Максим Корнієнко поставив питання щодо фінансування сфери культури в цілому:

“Чи можна вважати культурним місто, в якому на культуру виділяється лише 1,5% від загального бюджету? Чи достойні його мешканці подарунку на день міста у вигляді бородатого чудака у спортивних штанях із кльовими піснями про розу і тюльпан? Чи чули ви “грошей нема” на етапі прийняття бюджетного запиту відділу, і в якій сумі у відсотковому відношенні вам було відмовлено?”

“Нам відмовляли, тобто доводили певний відсоток, і тоді ми вже коригували. Ми розраховували заходи на 2 мільйони гривень, отримали півтора. В наших умовах ми все рівно робимо гарні справи, я вважаю”, – відповіла Наталія Цибульська.

Решта запитань в програмі «Звіти. Наживо» стосувалися розвитку культурних майданчиків у місті, вільних просторів, проведення цьогорічних фестивалів та місця їх проведення, розвиток туристичного напрямку, переосмислення приміщень сумських бібліотек та інші.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути на нашій сторінці Facebook.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь