Про особливості виборів у ОТГ розповідали членам виборчих комісій Сумщини

Сьогодні фахівці Громадської організації«Північна правозахисна група», безкоштовно навчали тих, хто працюватиме на виборах в об’єднаних територіальних громадах. На зустріч приїхали близько 20 представників.
«Хочеться дізнатись, які права, який захист буде у цієї громади, на виборах, в першу чергу і захист жителів, наскільки вони будуть захищені саме у правовому полі, наскільки вони будуть захищені», – повідомила член виборчої комісії с. Малий Бобрик (Краснопільський р-н) Олена Рідна.
«Ці вибори особливі в тому, що вони проводяться вперше в рамках об’єднаннях ОТГ. По-друге, закріплена на законодавчому рівні така інституція, як староста, теж мають свої особливості вибори цього лідера. Ну і є певні зміни, які враховують помилки попередніх виборчих кампаній. Навчання членів ТВК є досить важливим аспектом, щоб не порушувати законодавство і не дай Боже не бути притягнутим до юридичної відповідальності», – розповіла тренер, кандидат юридичних наук Ірина Тимошенко.
«Дуже важливо, щоб мешканці взяти участь у перших виборах, бо я б надала їм більше значення, чим всеукраїнському виборам. Бо саме вони обирають, якою буде їх лікарня, якою будуть їх дороги, бо вони обирають місцеву владу, тих людей, які будуть ними керувати, будуть керувати їх населеним пунктом», – додала виконавчий директор громадської організації «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.
Вибори у 9-ти ОТГ на Сумщині відбудуться цієї неділі, 29 жовтня. Реєстрація кандидатів завершилась 4 жовтня. Жодному з них – не було відмовлено.
Фахівці ГО «Північна правозахисна група» пропонують безоплатне юридичне консультування з виборчих питань учасникам виборчого процесу: виборцям, членам виборчих комісій, кандидатам. Це відбувається у рамках проекту «Вільні та чесні місцеві вибори», який впроваджують у низці областей України за гроші Національного фонду підтримки демократії США.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь