Про реформу освіти на Сумщині говорили на UA: СУМИ

17 серпня в рамках проекту «Звіти Наживо» в ефірі Суспільного мовника Сумщини телеканалі UA: СУМИ звітувала Вікторія Гробова, директорка Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

У прямому ефірі також взяли участь: Сергій Моша, головний редактор обласної газети Сумщина, а також Олександр Хоруженко, директор Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування.

На початку програми Вікторія Гробова звітувала про результати діяльності департаменту протягом останнього часу. Зокрема питання про розподіл освітньої субвенції прокоментувала наступним чином:

«Згідно розподілу субвенції на сьогодні, одна дитина в школі обходиться більше ніж у 23 тисячі гривень. У нас в області найменший показник – 18 тисяч і найбільший – 66 тисяч. Якщо ми візьмемо розподіл кошиків, то на місцеві бюджети йдуть додаткові навантаження, коли дітей менше 27. Ми постійно радимо, щоб районна рада чи сільська рада прийняла рішення або про пониження ступеню школи, або про створення філій до опорної школи. Тоді це вважається однією юридичною особою  і виділяються додаткові кошти з освітньої субвенції».

На питання телеглядача стосовно розвитку інклюзивної освіти очільниця департаменту відповіла наступне:

«Минулого року на Сумщині інклюзивною формою освіти охоплювали 140 дітей. Інклюзивне навчання організували у 96 класах 60 закладів. Наразі  створюються Інклюзивно-ресурсні центри. На відміну від реабілітаційних центрів, їхнє завдання якраз – це навчати педагогів і супроводжувати дитину в освітньому процесі, соціалізувати її. Якщо ситуація з хворобою дитини складніша, то на території Сумщини є 14 спеціальних закладів,  серед них інтернати, де навчаються діти з різними захворюваннями і де з ними працюють відповідні спеціалісти».

Інші запитання, озвучені у прямому ефірі телеканалу UA: СУМИ, стосувалися таких тем: оновлення законодавства щодо прийняття до учнів шкіл, розвиток опорних шкіл, енергетична ефективність будівель навчальних закладів, проблема впровадження програми Нова українська школа в м. Конотоп, тощо.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути за посиланням.

Наступні #Звіти_наживо стосуватимуться таких тем:
Вересень — медична реформа,
Жовтень — початок опалювального сезону,
Листопад — бюджети міст,
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь