Проблеми організації та проведення виборів в ОТГ обговорили у Сумах

Навчання членів виборчих комісій, фінансування, встановлення меж виборчих округів, законодавче вирішення питання проведення виборів в ОТГ, що утворились з різних районів – це основні питання, які виникають під час проведення та підготовки виборів в ОТГ. У Сумах сьогодні це озвучили за “круглим столом” представники місцевих громад, експерти та присутній голова підкомітету Верховної ради України з питань виборів та референдумів.
«Проблема, з якою ми стикаємося сьогодні – це вибори в ОТГ, які утворились навколо міст, або СМТ. Вони пов’язані з тим, що в більшості сільської місцевості виборча система інша. Вона не пропорційна, вона мажоритарна, і вона проходить саме за партійною системою. В результаті, для того, щоб провести вибори в таку раду, доводиться навчати велику кількість персоналу і це досить складно», – повідомив консультант з комунікацій офісу реформ у Сумському регіональному відділенні асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес.
«Це треба вирішити це питання просто миттєво, утворення виборчих комісій, наприклад наша районна виборча комісія блокується тим, що, по-перше було фінансування. По-друге, відсутня активна участь членів комісії в роботі. На сьогодні, фактично всі районні виборчі комісії залежні від влади, тому що так виписаний закон. Все там зберігається – Влада повинна дати комп’ютер, влада повинна дати ксерокс, без яких не може бути виборів. Тому треба виписати закон, що ми були незалежні», – зауважив голова Сумської районної виборчої комісії Сергій Зеленський.
«В законі про державний бюджет на 2018 рік на проведення місцевих виборів, на субвенцію закладено трохи більше, ніж 200 мільйонів. Для того, щоб розуміти порядок минулого року цієї суми вистачило на півроку проводити перші й позачергові вибори У зв’язку з цим інше риторичне питання – а чи готові самі громади фінансувати проведення виборів», – підкреслив доцент кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Володимир Венгер.
Усі ці проблеми, на думку учасників «круглого столу», має врегулювати Виборчий кодекс. Його у жовтні минулого року прийняла Верховна Рада у першому читанні. Наразі документ готують другого.
«Нам, щоб підготувати кодекс до другого читання, в нормальній роботі, без форс-мажорів, місяці три, хоча би до літа. А ми розуміємо скільки там всього буде», – прокоментував голова підкомітету Верховної Ради України з питань виборів та референдумів Олександр Черненко.
Наступні вибори, які мають відбутись в об’єднаних громадах, заплановані на квітень цього року. Тоді в них на Сумщині візьмуть участь дві громади – це Андріяшівська (РомЕнського району) та Путивльська міська. Залишається питання виборів у Тернівській громаді Недригайлівського району, де поки не змінена однакова назва двох населених пунктів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь