Проект “7 ромських адвокатів” реалізували на Сумщині

На Сумщині реалізували правозахисний проект з ромської проблематики. Проект має назву “7 ромських адвокатів”. Тривав він 9 місяців. Охопив міста Сумської області. Зокрема це Білопілля, Охтирка, Путівль, Конотоп, Глухів, Лебедин та Суми. Фінансував проект міжнародний фонд «Відродження».

“Є нагальні питання для ромів – це сім напрямків. Я не буду говорити про всі, але самі такі нагальні – це оформлення власності на землю та майно. Це соціальні питання. Розумієте, люди живуть по 50, по 70 років на своїй землі але не мають абсолютно ніяких документів на неї. Люди, які не мають паспортів, дітки які не мають свідоцтв про народження і по всім цим 7ми напрямкам у нас навчені є наша молодь. Це молоді люди, які пройшли курси, навчились і кожний відповідальний за свій напрямок” – каже Микола Москальов, голова громадської організації «Ромське національне об’єднання».

“Головна стратегічна задача це сталий розвиток ромських громад у Сумській області зі збереженням їх самобутності, із забезпеченням їх оптимальної інтеграції в українське суспільство. Проектом передбачена післяпроектна діяльність. Сталість результатів проекту буде забезпечена тим, що ми будемо і надалі вести діяльність по вирішенню цих семи проблем ромів. Взагалі проектом було охоплено близько 500 осіб, 200 особам була надана допомога” – каже Олег Туляков, керівник проектів з ромської проблематики фонду «Відродження».

За підрахунками громадської організації «Ромське національне об’єднання» у Сумах мешкає 2,5 тисячі ромів, у Сумській області – майже 5 тисяч.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь