Проект «Лялька: символ, образ, знак» відкрився в Сумах

Експозиція діє в галереї «Вureauart». Це – виставка ляльок від майстринь народного мистецтва Сумщини. Усього ж тут представлені вироби десяти мисткинь із Сум, Конотопа, Глухова.

 «Мої ляльки різняться від інших, виконаних в національних традиціях, як раніше робили. Мене спонукало до створення нових ляльок, коли я почула на виставці «вони такі страшні», і мені так стало жаль, аж біль з’явився, тому мої ляльки трохи відрізняються , вони більш яскраві», – розповіла про свої вироби майстриня Ірина Дмитренко.

 «Я створила окрему витинанку – ляльку, яку я асоціюю з господинею, які завжди господарювали на нашому подвірї, яка вправна, яка за все береться, їй все вдається», розповіла майстриня Дарина Огула.

 «Головна тема цієї виставки – це розвиток дитини в просторі і часі.  Результат гри дитини з лялькою – це виховання і становлення її як майбутньої дівчини, нареченої, дружини, господарки і матері. Тому тут три стадії розквіту кульмінаційного моменту життя людини», – розповіла куратор проекту Ірина Яніна.

 «Було дуже цікаво, що саме подадуть нам майстрині, адже виставка повністю присвячена лялькам, лялька є проекцією життя людини. Є ляльки-дитинки, є ляльки-дорослі люди, є ляльки-пари, які символізують одруження або пару під час весілля. Тобто всі значні віхи розвитку людини відображені в лялькарстві», – сказала галерист галереї «Вureauart» Римма Миленкова.

Виставку «Лялька: символ, образ, знак» в галереї «Bureauart» сумчани зможуть переглянути впродовж тижня.  

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь