Програма «Доступні ліки» відновила роботу

Поки 100 аптек на Сумщині заключили договори на роботу у програмі. З початку року програма «Доступні ліки» призупинила свою дію у тому числі через необхідність відібрати фармацевтичні кампанії, які б реалізовували пільгові ліки. Для мешканців Сумщини на отримання знижок виділили 28 млн грн. З них 7 млн – передбачено для сумчан.
«На сьогодні триває процедура укладання договорів із суб’єктами господарювання, які виявили бажання брати участь у цій урядовій програмі. На сьогодні укладені договори з 3 суб’єктами й вони розпочали випуск препаратів і триває процедура укладення договорів ще з 10-ма суб’єктами господарювання. Це буде 65 закладів, які будуть відпускати препарати, на сьогодні відпускають уже 17 аптечних закладів», – повідомила в. о. начальника відділу охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко.
«Зразу лікувальні заклади почали заключати угоди з аптеками й станом на сьогодні, я маю інформацію, що біля ста аптек уже безпосередньо долучилися. Терміни не обмежені, може аптека вирішити, що вона хоче брати участь. Вона звертається до лікувального закладу – в будь-який момент, в незалежності, що це сьогодні – завтра – післязавтра і заключається угода і тоді на підставі цій підставі здійснюється відшкодування за звітами», – додала головний терапевт Сумської області Галина Хомета.
Торік, на Сумщині долучилися до програми 170 аптек. Пільговими рецептами на придбання ліків скористалися 150 тисяч жителів області – третина з тих, на кого розрахована програма. Аптеки – учасники програми маркуються спеціальними наліпками «Доступні ліки». Списки цих закладів можна знайти на сайтах міських рад та обласного управління охорони здоров’я у Сумській області. Зазначу, препарати, які відпускають у мережі в рамках програми, призначені для лікування серцево-судинних хвороб, діабету другого типу та бронхіальної астми.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь