На Сумщині прийняли обласний бюджет на 2018 рік

20-го грудня депутати  Сумської обласної ради ухвалили обласний бюджет. Голосували за документ без обговорень у залі. «За» 52 з тих, які брали участь у роботі сесії.

Усього доходів запланували на близько 8 млрд грн. Майже стільки ж до витрат. Із них до півтора мільярди – оплата праці з нарахуваннями та комунальні послуги з енергоносіями. Трохи більше за півмільярда передбачили на капітальні видатки – це ремонти та покупки.

За галузями розписали 7 млрд. 330 млн грн. Найбільші суми – на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист. Майже 5 млрд із 7-ми передадуть іншим бюджетам субвенцією.

“Депутати раніше отримали його, опрацьовували, вносили якісь десь зауваження. Ми змогли домогтися того, що майже 50 млн грн виділятимуться на капітальні видатки, це плюс для наших комунальних закладів. Тому що переважна більшість цих коштів піде на капітальні ремонти, реконструкції тих будівель, які не ремонтувалися. Великим плюсом є повне забезпечення зарплати. Ризики є надходженні рентної плати, за користування надрами з видобутку нафти, прогнозний показник майже 6 млн, за нашими розрахунками повинно бути 60 млн , але поки що 6, але сподіваємось, що перерахунок Державна фіскальна служба зробить”, – каже заступниця голови сумської обласної ради Тетяна Головко.

Експерт ГО «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко говорить:

“Бюджет збалансований і дуже великий – такого бюджету ніколи не було, ми маємо більш як півмільярда бюджету розвитку, завдячуючи в тому числі і коштам ренти, які вперше в Україні 2% в обласний бюджет. Всі субвенції правильно обраховані. До ризикі в я б, у першу чергу, відніс розподіл коштів ДФРР, які починаючи з березня почнуть ділить, тому що там, але як його поділять, є нюанси. Тут усе буде залежати від лояльності керівників громад до обласної влади. І те саме підозрюю з дорожнім фондом, який буде ділитись на рівні області – і отримають гроші на дороги ті, хто лояльні до нинішньої влади.
І, нарешті, і 5 млрд, які виділені на рівні держави на розвиток регіонів – хто і куди з депутатів занесе найбільше. Цього року бачимо дисбаланс по округу Бухарєва – 350 тис. грн, який не голосує за урядові законопроекти, і 37 млн. – на округ Медуниці й це велика різниця. Тут може бути дисбаланс між громадами.”

21-го грудня бюджет міста Суми затвердила Сумська міська рада. Доходи міського бюджету у 2018 році визначили у понад 2 млрд 30 млн 658 тис, видатків на 300 млн менше.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь