Результати сесії у Конотопі: з бюджетом та без міського голови

Зібрали кворум та зняли мера. У Конотопі вчора відбулася сесія. Перенесли її із міської ради в району. Загалом на після обідньому продовженні були присутні 26 народних обранців. Список поіменного голосування сьогодні з’явився на сайті Конотопської міськради. Аби дізнатися, що там відбувалося, які рішення приймалися ми намагалися зв’язатися телефоном із головами депутатських фракцій 7 скликання.

Тарас Омельченко, голова депутатської фракції «Солідарність», розповів:

«Вчора відбулося продовження 26 сесії Конотопської міської ради, яка була ініційована саме депутатами Конотопської міської ради. Міський голова вкотре заважав проведенню сесії та самоусунувся, тому вона була проведена 26 депутатами. На ній було прийняті питання про дострокове припинення повноважень міського голови та секретаря. Обрано нового секретаря, який буде виконувати обов’язки міського голови, перший заступник, заступник і керівник справами виконкому. Прийнятий бюджет міста, прийняті всі програми, в тому числі соціально-економічного розвитку і я думаю, що на наступному тижні вже місто побачить реальні зміни».

Інна Пащенко, голова депутатської фракції «САМОПОМІЧ», розповіла:

«Прийняли бюджет, прийняли всі бюджетні програми, далі прийняли ще багато життєво-важливих для міста питань. І звільнили або достроково припинили повноваження міського голови, достроково припинили повноваження і звільнили секретаря міської ради, обрали нового секретаря міської ради. Сформували кількісний-якісний склад нового виконкому. І зараз цій команді, яка вчора була обрана доведеться витягувати з руїн наше місто».

Сергій Тягній, голова депутатської фракції «Батьківщина», розповів:

«Нашої фракції не було, у зв’язку з тим, що нас не було запрошено на дану сесію. Ми були запрошені на офіційно на 10 годину, а на те, що було у другій половині дня нас не запросили. Тим самим позбавили фактично права представництва повністю всю фракцію, чим порушили й регламент, і закон про місцеве самоврядування, і закон про статус депутатів місцевих рад».

Секретарем Конотопської міськради обрали голову депутатської фракції «Рідне місто» – Тетяну Сизон. Жінка впродовж дня слухавку не брала. Оксана Ульянченко – голова депутатської фракції «Всеукраїнське об’єднання Свобода», відмовилася говорити з нами телефоном, втім, пообіцяла прокоментувати вчорашні події при особистій зустрічі. Сергій Євсейчик – голова депутатської фракції «Українське об’єднання патріотів » вчорашню сесію коментувати відмовився. Артем Семеніхін вважає прийняті вчора рішення незаконними.

Артем Семеніхін, конотопський міський голова, розповів:

«Це є кримінальне правопорушення, кримінальний кодекс передбачає відповідальність там за відповідною статтею – захоплення влади. Ми зараз йдемо правовим шляхом до вирішення цієї ситуації. Щоб ви розуміли державний реєстратор викрав ключ із робочого місця, з домашнього комп’ютера, перебуваючи у відпустці зареєстрував позбавлення мене права підпису о 20 годині, приблизно там з хвилинами, вечора».

Нагадаю, вчора у Конотопі пройшли одразу дві сесії міської ради. Перша розпочалася о 10 годині ранку, і міський голова Артем Семеніхін оголосив перерву до 12 вересня. Втім, близько другої години сесію провели в іншому приміщенні та на ній переобрали міського голову, секретаря і прийняли бюджет. Таку ситуацію прокоментувала кандидатка політичних наук Андріана Костенко.

Андріана Костенко, кандидатка політичних наук, повідомила:

«Сьогодні конфлікт прийшов в «тупик» і він відбивався негативно на містян, і на розвиток міста негативно впливав. Оскарження звільнення – це нормальна практика в Україні. Сьогодні кожне друге рішення стосовно звільнення з посади оскаржується в судах. Семеніхін справді піде в суд. Я розглядаю ці його дії швидше не з метою поновлення на посаді, а для того, щоб розкрутити передвиборчу кампанію. Чи вплине це суттєво на ситуацію в Конотопі? Навряд, тому що освоїти бюджет не встигнуть структури».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь