Родичі психічнохворих хочуть покращення умов для пацієнтів психдиспансеру

Сьогодні родичі психічно хворих прийшли на засідання депутатської комісії з питань охорони здоров`я. Хотіли покращення умов для пацієнтів психдиспансеру.

Психоневрологічний диспансер на Троїцькій один із 4 на Сумщині. На сьогодні тут знаходиться 62 пацієнти. Пацієнтами цього закладу є родичі та діти жінок, що сьогодні прийшли до облради. Їх близько 2-х десятків. Вимагали, аби пацієнтам психоневрологічного диспансеру дали нове приміщення на Ковпака.

Людмила Фрунзе, мати хворого каже: “Я почула, що підлоги теплі, стіни без батарей, спеціальні вікна і двері, які будували для людей з психічними захворюваннями, передаються обласній лікарні. Доки для нас робитимуть без нас?”.

“У  нас нарешті в Сумах за 30 років збудували лікарню, щоб відновлюватися. У нас однією рукою дають, а іншою забирають. І мені здається, що наші керівники недалекоглядні. З досвіду тих держав, які брали участь у військових операціях, що ускладнення трапляється в динаміці  – через рік-два. І наше суспільство через рік-два чекають важкі часи. У нас багато людей травмованих і всі потребуватимуть реабілітації”, – говорить мати хворого Наталія Андріївна.

Родичка хворого Людмила Аркадіївна каже: “Хворі і родичі претендують, щоб приміщення дісталося за призначенням. Оскільки був складений проект і приміщення було для цих категорій хворих”.

Йдеться про обласного психоневрологічного диспансеру на Ковпака,18,  яке  показали 30 рудня минулого року. Корпус розрахований на 200 ліжко-місць. Його вартість  – 95 мільйонів. Тоді начальник управління охорони здоров`я повідомляв про зміну призначення будівлі. За його словами сюди планують перевести 6 відділень обласної лікарні.

Сьогодні Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров`я Сумської обласної держадміністрації повідомив: “Все не прийнято, це все ми тільки плануємо. Не прийнято жодне рішення. Щоб перевести туди обласну лікарню – там треба побудувати ще 1 хірургічний корпус. Це великі гроші і чи захоче держава його будувати. Якщо цього корпусу там не буде – немає сенсу туди переводити. Ми не розірвемо на два майданчики. Тоді там буде психлікарня”.

Член постійної депутатської комісії Сумської ОДА з питань охорони здоров`я у підсумку зазначив: “Нашою комісією вирішено, взяти участь в спільній комісії  з ОДА, що вивчає умови перебування пацієнтів в лікарнях області. Ми звернулися до управління охорони здоров`я, щоб дали інформацію про економіку закладів і потім зберемося, щоб врахувати думку громадськості, яка як виявилось не була заслухана”.

Наразі в області 27 тисяч психічно хворих. Чи переселять диспансер мають вирішити депутати облради.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь