Роменські піротехніки вирушили до Ічні допомагати знешкоджувати боєприпаси

Роменські піротехніки вирушили до Ічні, Чернігівськаої області, там вони допомагатимуть знешкоджувати боєприпаси. Як повідоми нам речник Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби з надзвичайних ситуацій Валерій Шокутько, це 10 людей та 3 спецмашини.

“Ми будемо у складі зведеного загону, як показує досвід минулих надзвичайних ситуацій, це у часі розтягується на тижні, а, можливо, і на місяці. Люди мають досвід ліквідації подібних надзвичайних ситуацій, що стосується інших підрозділів, вони знаходяться у готовності, в тому числі й підрозділи важкої інженерної техніки, тому що можливо залучення їх також”, – повідомив речник Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС Валерій Шокутько.

Під Ічнею горять 5 сховищ на військових складах. Вони зайнялись сьогодні близько о пів на четверту ранку.

За інформацією наших чернігівських колег, повідомлень про поранених серед місцевого населення та військовослужбовців не має. Зараз людей евакуйовують із 25-ти кілометрової зони. Станом на 13:30 евакували близько 13 тис. людей. Закритий також повітряний коридор у радіусі 30-ти кілометрів від місця події.

До кордону з Сумською областю це понад 60 кілометрів по прямій. Директор Департаменту цивільного захисту населення Сумської облдержадміністрації Олександр Милош повідомив: небезпеки для жителів Сумщини немає.

“Ніякої немає небезпеки, для наших жителів Сумщини, що стосується радіусу розльоту боєприпасів. Тобто, вони не потрапляють у зону можливого ураження. Тобто, для Сумської області це не є якась надзвичайна ситуація і треба проводити евакуацію. А що стосується тих складів, які знаходяться на території області, я місця їх дислокації, з певних причин називати не буду, але були проведені певні заходи щодо посилення охорони і оборони цих складів”, – повіомив нам Олександр Милош, директор Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА.

 Телефоном про те, що чули сьогодні вранці розповіла голова Великобубнівської сільської ради Роменського району Любов Коляда:

“У нас у селі, звісно, було чутно, навіть на нашій вулиці було чутно. – Це з ранку, а зараз як ситуація? – У три години  ночі, чотири. – А зараз? – Зараз уже все загуло, машини, зараз не чути нам”, – говорить Любов Коляда.

За останні десять років – це  шостий вибух на складах боєприпасів і четвертий – за час війни. Рік тому понад 30 тисяч людей евакуювали через вибухи в Калинівці на Вінничині. Тоді розірвалося близько 100 тонн боєприпасів. За тиждень до цього вибухали військові склади біля села Малоянісоль неподалік Маріуполя. У березні 2017-го через розриви на складах у Балаклеї на Харківщині вивезли 20 тисяч людей з дев’яти населених пунктів. У жовтні 2015-го вибухали склади у Сватовому на Луганщині. У серпні 2008-го – у Лозовій за 150 кілометрів від Харкова. Новобогданівці. У травні 2004-го внаслідок вибухів артилерійських снарядів у Новобогданівці загинуло п’ятеро людей, близько 100 зазнали поранень.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь