Шкільні верстати здають на металобрухт


Верстати на металобрухт. Сумські школи позбуваються свого обладнання. Мова йде, зокрема, про обладнання, випущене у 1962-63 та 87 роках. У той час, коли верстати-однолітки і старші – працюють. Чому так і кому від цього може бути зиск – розбирались наші кореспонденти.

Сергій Марущенко – вчитель трудового навчання 15-ї школи. На своїй сторінці в соціальній мережі розмістив пост: шкільну майстерню планують закрити, а верстати, за допомогою яких він навчає токарній справі хлопців, – пустити на брухт:

«Нещодавно прийшов до нас інспектор з охорони праці, він не представився, але за результатами його перевірки мені був наданий акт, в якому було сказано, що нібито в нас, в майстерні, не працюють усі свердлильні верстати. На даний момент вони всі працюючі. Коли я попросив подивитися акт у адміністрації, мені цей акт не був наданий, а причина, за якою було заборонена робота на верстаті, мені теж не відома».

Маємо копію наказу директорки школи від 25 квітня цього року – «Про заборону використання металообробних верстатів». Табу наклала за результатами перевірки. В інспекції Держпраці вчитель, за фахом фрезерувальник, не пройшов інструктаж.

Говорить Ольга Самоніна, заступник директора Сумської школи № 15:

«Мова про те, щоб ці станки продавати, здавати в оренду чи ще якісь дії робити з цими станками – немає, не було, і ніхто їх не планує продавати. (Кор.): – А де вони зараз знаходяться? – Вони знаходяться в майстерні. Це промислові станки. Для того, щоб на них працювати треба провести, якусь роботу таку, щоб був допуск до роботи на цих станках. (Кор.): – А що будете робити далі і чому не позбуваєтесь їх? – Плани є різні, ми чекаємо від вчителя трудового навчання його пропозицій, як їх можна використовувати».

За словами Сергія Марущенка, верстатів можуть позбутись через недофінансування. На думку вчителя «трудового навчання», для економії хлопців і дівчат не ділитимуть на групи. Так зараз відбувається у школі №3. Пусте приміщення, де раніше була майстерня. Обладнання продали у червні минулого року.

Говорить Тетяна Герман, директорка Сумської школи №3:

«Згідно програми МОН, уроки трудового навчання діляться на модулі. На уроки трудового навчання ми беремо модулі, які не передбачають роботи на станках, тобто діти шиють на уроках, моделюють, працюють з комп’ютером – ми замінюємо це іншими розділами».

Антоніна Данильченко – начальник управління освіти  і науки Сумської міськради:

«Буде все поділено 1 вересня. Нам дається ціле літо. У нас немає ще класів. Батьки ще пишуть заяви, ми не знаємо, скільки класів буде».

Обстежувала обладнання фірма з Кіровоградщини ТОВ «Укрсервіс М». Її головним видом діяльності, за інформацією з Держреєстру, є «збирання безпечних відходів».15 верстатів у третій школі продали за трохи більше півтори тисячі (1736) гривень. На ці гроші закупили діодні лампи. В Управлінні науки та освіти міської ради нам листом повідомили: позбулись верстатів, бо вони «фізично зношені та морально застарілі».

Говорить Ольга Бутенко, завгосп Сумської школи № 3:

«З лютого місяця, по розпорядженню директора школи Ольги Михайлівни, вона сказала, щоб я підняла це питання, знайшла майстрів, щоб обстежили станки і був висновок чи годні вони для застосування».

Коментувати продаж верстатів на металобрухт колишня директорка 3-ї школи, вищезгадана  Ольга Михайлівна Волошина, нам відмовилась – послалась на те, що це було зроблено вже після її керівництва. Зараз вона заступник Сумського міського голови. А до березня 2017-го, 16 років була директором третьої сумської школи. В управлінні освіти міськради на питання: чи знали вони, що фірма, яка робила висновок щодо придатності чи непридатності використання обладнання, займається збором металобрухту, тобто є зацікавленої стороною, бо заробляє на цьому, нам відповіли так:

Наталія Отрощенко, провідний спеціаліст Управління освіти і науки Сумської міськради:

«Був у нас заключний договір. Вони не тільки станки, а й комп’ютерну техніку списували. Утилізуюча по всій Україні Кіровоградська область. (Кор.):– Тобто, я так розумію, що та фірма, яка займається утилізацією, та і проводить технічне обстеження? – Так, так».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь