Шосткинську виправну колонію № 66 законсервують

Міністерство юстиції визначило 13 установ виконання покарань, які підлягають оптимізації. Причина – зменшення кількості засуджених: у 2012 році їх по Україні було 160 тисяч, зараз – менше сімдесяти тисяч.

Ніна Михайлівна Чепур в шосткинській колонії працює 37 років. Такий же стаж і у її чоловіка – водія. Працює в колонії і син жінки. Таких сімей серед співробітників близько десяти, – розповіла жінка. Усього в шосткинській колонії працюють близько 200 людей. Усіх обіцяють влаштувати в інші пенітенціарні установи, так само, як і засуджених. Зробити це планують впродовж року.

 «Серед засуджених була проведена робота, спрямована на зясування, де засудженому краще відбувати покарання. У нас найближчі установи – це сумська колонія № 116, установа № 64 в Полтавській області і 119-та Бориспільська виправна колонія (Київська область)», – розповів в.о. начальника Шосткинської виправної колонії №66 Олексій Степанюк.

  «Якщо говорити про шосткинську колонію, то планове наповнення у неї – трохи більше 900 осіб, на сьогодні в ній утримується трохи більше 300. Це – третина від планового наповнення. Ми знаємо, що за законом засуджені мають відбувати покарання якомога ближче до місця проживання рідних. Цей фактор відіграватиме роль, я думаю, що обиратимуться найближчі області», – повідомила начальник управління пробації Північно-східного регіонального управління Міністерства юстиції Ірина Яковець.

 Усього на Сумщині зараз – 5 установ виконання покарань. Це – Конотопський виправний центр, Роменська виправна колонія максимального рівня безпеки, Шосткинська виправна колонія середнього рівня безпеки. 2 установи розташовані в Сумах: це Сумський слідчий ізолятор з плановим наповненням 510 осіб і Сумська виправна колонія з плановим наповненням 866 чоловік. Більшість шосткинських засуджених у письмових заявах висловили бажання перевестися до сумської колонії. Наразі сюди перевели п’ять ув’язнених із шосткинської установи.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь