Скандал навколо освітлення сумського Меморіалу загиблим на Сході


Почубились через світильники. Сьогодні два постачальники доводили свою правоту на Меморіалі загиблим на Сході. Будують його на центральному кладовищі Сум. За проектом тут мають постати (крім самих пам’ятників) 12 пілонів із підсвіткою. Для останньої мають встановити ліхтарі. Замовник робіт Благодійний фонд «Суми». Постачальник, якого він обрав – фізична особа-підприємець Марєєва Дарина. Про світильники розповідає її представник Олександр Лопата:

 «Потрапив до нас проект, потрапив до нас кошторис, там прописаний був світильник фірми «Івела» марки «Ахіл». В решті-решт прийшла відповідь від єдиного постачальника, який погодився нам допомогти в даному питанні поставити даний продукт. В нас на даний час є усі накладні, є договори, є договір від постачальника – 5 років гарантії на даний продукт, відповідно, ми даємо 5 років гарантії на дані світильники».

 

Власник іншої компанії з продажу електрообладнання Валерій Осадченко показує куплений ним світильник, запевняє:

«806 грн. – Вінниця, «Ферон». Але я отримав його на «Новій пошті», в Одесі, видно, на 7 кілометрі, вони коштують іще дешевше. Чому «Ахілє», фірма самого італійця виробника, це бренд, не маркує ті світильники так як у каталогах їхніх, там кругом написано «Ахілє», «Ахілє». Кожна деталь вигравірувана. Тут у нього цього немає. Якщо це китайська підробка, припустимо, це китайська підробка, то це китайська підробка китайської підробки».

 

Чому обрали саме таку модель італійського виробника пояснює представник Громадського фонду «Суми» Вадим Дубодєлов:

 «Я не знаю, проектувальник так вирішив, що отак має стояти. Поки робили проект іще було не ясно, хто його буде робити. Тим більше проект пройшов експертизу державну».

 

Ми продовжуємо працювати над цією темою. Зокрема, будемо дізнаватись, чому у проекті будівництва Меморіалу прописані такі технічні вимоги до освітлення, а саме зазначена конкретна модель італійського виробника, постачальником якої в Україні є одна компанія? І хто саме таке порадив? Нагадаємо, Меморіал загиблим на Сході країни будують три роки. Завершити роботи повинні 20 серпня. Таку дату озвучили під час наради в обласній адміністрації 19 червня. Зазначу, що ведеться будівництво за кошт міського бюджету. Ціна проекту  – понад 5 млн. грн. Гроші виплачувались 25-ти родинам загиблих – як матеріальна допомога. 29 травня цього року прокуратура області відкрила кримінальне провадження – дві родини запідозрили громадський фонд «Суми» у шахрайстві.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь