Співбесіди із першокласниками Сум проводитимуть тільки у 30-тій школі


Відміна тестування та введення адресного запису дитини до школи. Це цьогорічні зміни зарахування першокласника. Відтепер, у школи братимуть згідно з адресою проживання і прописки майбутнього першокласника.
Школа № 23 у Сумах розташована у спальному 10-му мікрорайоні. Тут минулого року набрали вісім перших класів – цьогоріч планують набрати стільки ж. Дітей тут, як і у всіх школах братимуть після співбесіди з психологом.
«Консультація з психологом у зручний для батьків час. Які б дали можливість визначити рівень готовності дитини до початку навчального року. На сьогодні, подано 112 заяв, але наскільки батькам зараз можливість визначитись із навчальними закладами, поруч 29, 17 школи. Звичайно, що це тривалий такий період. На сьогодні, в школі навчається 1547 учнів, тому з урахуванням поділу класів на групи під час вивчення предметів англійська мова, українська, інформатика є необхідність навчатись у дві зміни», – розповіла директорка Сумської школи №23 Наталія Педяш.
У Сумській третій школі минулий навчальний рік розпочали із 16-ма першокласниками. Останні роки школа набирала один перший клас і мала недобір.
«На сьогодні у першому класі у нас уже 20 учнів. На наступний навчальний рік ми плануємо набрати два перших класи, тому що мікрорайон школи збільшився. Кількість учнів по мікрорайону збільшується», – розповіла директорка Сумської школи №3 Ірина Герман.
Сумська спеціалізована школа №30 – це єдиний навчальний заклад у нашому місті, де з майбутніми першокласниками проводитимуть співбесіди. У цій школі мають набрати 4 перших класи – це 120 дітей. На сьогодні до школи подали – близько 200 заяв. Розпочнуть співбесіди із дітьми з 20 березня.
«Наша школа розташована в двох корпусах нашого міста. Один корпус на Рибалка – це Ковпаківський мікрорайон і корпус на І. Сірка – це Зарічний мікрорайон. І яким чином виділити мікрорайон обслуговування нашій школі постало таке питання І статут, який діє в нашій школі, теж передбачає конкурсне приймання. Не треба витрачати кошти на підготовку дитини до школи – все, що дошкільний заклад дає достатньо для того, щоб дитина спокійно розпочала навчання у будь-якій школі нашого міста», – пояснила директорка Сумської спеціалізованої школи №30 Лариса Сопіна.
«Попит не можливо задовольнити, тому що можливостей для цього не вистачає. Ми знаємо, що є в місті суми густонаселені райони. Наприклад, візьмемо вулиця Прокоф’єва, там є школи 9 і то, не саме там, а уже в дворах по вулиці Харківській. Вони є дуже наповненими. Ми будемо пропонувати інші школи, звичайно, відповідно до роз’яснення, школа має набрати за мікрорайоном в першу чергу забираються діти за мікрорайоном, тоді беруть і інших дітей», – прокоментувала начальник управління освіти й науки Сумської міськради Антоніна Данильченко.
«Дуже багато людей мешкають не за місцем своєї реєстрації, або за іншими словами там, де вони насправді живуть. Проблема існує і зараз відповіді не має, як власне складатиметься доля людей які мешкають не за місцем своєї реєстрації. Ми, насправді, побачимо картину зарахування в перші класи цього року – після того, як Міністерство ухвалить положення про зарахування/відрахування до закладів освіти. Проблеми з корупцією при зарахуванні до шкіл складно подолати якимись каральними методами чи заборонами. Остаточно цю проблему можна вирішити, коли ми підтягнемо початкову освіту у кожній школі», – прокоментувала аналітик з освіти ГО «Аналітичний центр «CEDOS» Ірина Когут.
Усього у Сумах планують набрати 115 перших класів.
Згідно з правилами, за кожною школою закріплений мікрорайон. До якої школи прикріплений ваш мікрорайон можна переглянути на сайті управління освіти й науки Сумської міськради.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь