Співбесіди до молодіжної ради при міському голові, провели у Сумах


Впродовж двох днів члени комісії прослухають презентації кандидатів, які виявили бажання представляти інтереси молоді у міській раді. Кожен з кандидатів обрав напрям який хоче представляти як радник міського голови.

Анна Рикун, кандидат у молодіжну раду, каже: “я обрала напрямок спорту, тому що я в даний момент професійний спортсмен, я займаюсь пауерліфтингом, беру участь в міжнародних змаганнях”.

Юлія Пилипенко, кандидат у молодіжну раду: “Я вибрала напрямок громадська діяльність і волонтерство. Тому що я вже близько 4х років працюю в громадському секторі і є активним волонтером”.

Конкурсна комісія отримала 73 анкети від бажаючих стати радниками міського голови.

 Анастасія Гончарова, член конкурсної комісії до молодіжної ради, каже: “Радник міської голови має в першу чергу бути універсальним. Розуміти проблеми молоді з усіх сторін тут чи спорт, чи культура.  Він повинен бути комунікабельним, тому що якщо ти не можеш розмовляти про ці питання і контактувати з однією стороною чи іншою стороною конфліктів інтересів та питань, то и не  можеш нічого вирішити”.

По завершенню етапів відбору молодіжна рада складатиметься з 14ти радників, секретаря та голови ради.

Наталія Красношевська, начальник відділу у справах молоді та спорту СМР:

“Кожен радник буде працювати за своїм напрямком допомагати у якихось питаннях міському голові, відділу. Будемо вирішувати ці питання загалом з мешканцями з молоддю, в навчальних закладах, в міській раді, у структурних підрозділах сумської міської ради”.

Молодіжна громадська рада при міському голові створюється вперше. Обиратимуть її на один рік. Узяти участь у конкурсі до складу молодіжної ради при міському голові могли охочі віком  від 14 до 35 років. Додам, запровадження молодіжної ради при міському голові – не сумське ноу-хау. Подібні дорадчі структури мають й інші міста. Екс-керівник обласного управління у справах молоді та спорту, а нині експерт Громадської організації «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко озвучив свої застереження, зокрема, під час формування такої молодіжної ради: “є два шляхи – перший шлях це дійсно ми робимо потужну раду відбираємо її чесно через конкурс. Цю раду треба вчиті, надавати можливість стажуватися, надавати інформацію і так далі. І є другий шлях – шлях профанації. Це коли набирають своїх однопартійців, які будуть казати, що мер молодець“.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь