Справу депутата Віталія Мельника закрили

Закрили справу. Мова йде про адмінпротокол патрульної поліції, складений у вересні на депутата Сумської міської ради Віталія Мельника – за відмову від проходження тесту на вміст алкоголю. Санкція статті за такі дії  передбачає позбавлення права керування транспортним засобом на 1 рік і штраф – 10 тис. 200 гривень. У Зарічному райсуді масті Суми захисник Віталія Мельника зазначив:

«Вважаю, що було порушено фактично процедуру визначену нормативними документами, щодо проведення огляду на стан сп’яніння. А також, по суті те, що я на минулому засіданні пояснював, що було порушено і процедуру в частині не роз’яснення Мельнику по процедурі – як має це відбуватися, який буде порядок застосування спеціально-технічного засобу, наслідки, які будуть у результаті його застосування. А також свідки, які в справі допитувалися, я вважаю, що вони дали свідчення підтверджуючі, що в той самий вечір Мельник за кермом автомобіля не знаходився», – каже адвокат Юрій Ломака.

Вислухавши захисника, суддя пішов до нарадчої кімнати. За дві години виніс рішення: закрити провадження у справі у зв’язку з відсутністю складу адмінпорушення.

« В судовому засіданні не було встановлено, що саме громадянин М. перебував за кермом. Ця інформація спростовується показаннями свідків та не підтверджується відеозаписом з нагрудних камер працівників поліції. Також в судовому засіданні встановлено, що на момент складання протоколу сертифікат відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженого типу на спеціальний технічний засіб «Драгер», за допомогою якого працівники патрульної поліції намагалися провести огляд водія, не був чинний. Вказаний сертифікат був виданий 1 вересня 2014 року та був чинний до 27 березня 2017 року», – каже спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб Зарічного районного суду м.Суми Юлія Попович.

«Відповідно до закону про метрологію і метрологічну діяльність передбачено, що такі пристрої, які вимірюють певні показники, вони мають проходити обов’язкову  повірку державну. Іноді такі проблеми виникають, що закінчується строк, але це просто вирішується тим, що пристрої ці відправляються в Київ для повірки і поки їх там не повірять, використовують ті пристрої, які є, у яких цей строк не закінчився. Якщо насправді керівництво допустило таку помилку, то це в першу чергу вина на керівництві Патрульної поліції конкретно в місті Суми», – зазначив спеціаліст групи ” Реформа органів правопорядку” Реанімаційного Пакету Реформ Михайло Каменєв.

Із питанням: чому використовують алкотестери, в яких скінчився термін дії сертифікату, журналісти програми «Під прицілом» два тижні тому звернулися в Управління патрульної поліції м.Суми. Тоді юрисконсульт патрульної поліції зазначив: «Приблизно в березні 2017 року ми звернулися до служб, які відповідають за обслуговування зазначених технічних засобів щодо того, що спливає строк дії зазначеного сертифікату. Питання у всіх одне й те саме було: що робити далі і як використовувати. На що було отримано лист: тобто наскільки я розумію, позиція Департаменту патрульної поліції також, в принципі висловлювати її не можу, але, наскільки я розумію, полягає у тому, що якщо скінчився строк дії цього сертифікату, але отримували на технічні засоби, які використовувалися вже до набрання чинності законом про метрологію та метрологічну діяльність, тобто вони використовуються й надалі, за наявності того сертифікату, який був раніше», – розказав Дмитро Москаленко, старший юрисконсульт Управління патрульної поліції м.Суми.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь